• Посилання скопійовано

Операції з нерухомістю: оподаткування ПДВ

Підприємство придбало квартиру як об'єкт житлової нерухомості для проживання директора. В договорі купівлі-продажу було вказано 20% ПДВ. Квартиру частково відремонтовано, і продається за балансовою вартістю директору. Чи потрібно нараховувати ПДВ на суму продажу?

В этой ситуации вполне возможно воспользоваться льготой, предусмотренной п.197.1.14 НКУ, которая освобождает данную операцию от обложения НДС. Дело в том, что подпункт «б» п.197.1.14 НКУ идеально подходит под Ваш случай. В нем говорится о том, что от обложения НДС освобождается первая продажа реконструированного или капитально отремонтированного жилья (объекта жилищного фонда) покупателю, который является лицом, другим, чем владелец такого объекта на момент вывода его из эксплуатации (использования) в связи с такой реконструкцией или капитальным ремонтом, или поставки услуг (включая стоимость приобретенных за счет исполнителя материалов) на такую реконструкцию или капитальный ремонт за счет заказчика.


На момент проведения ремонтных работ директор не являлся владельцем квартиры, поэтому норма закона выполняется буквально и у Вас не должно быть никаких проблем. Единственное о чем Вы должны позаботиться, так это о том, чтобы проведенные ремонтные работы были признаны капитальным ремонтом. Вам нужно оформить документы на проведение этих работ таким образом, чтобы в них говорилось не о текущем ремонте, а именно о капитальном. 

В результате проведения этих работ, согласно п.14 ПСБУ 7 «Основные средства», Вы должны увеличить первоначальную стоимость такого объекта ОС на сумму проведения модернизации, дооборудования, реконструкции, а уже потом продавать ее директору. 

При выполнении всех этих условий одновременно, в соответствии с п.197.1.14 НКУ, данная операция не будет объектом обложения НДС. 

Относительно входящего НДС, при покупке такой квартиры, то в соответствии с п.198.4 НКУ, при условии применения налоговой льготы, установленной пп. 197.1.14 НКУ, Ваше предприятие не имеет право на налоговый кредит, поэтому сумма НДС, уплаченная при покупке такой квартиры должна быть включена в первоначальную (балансовую) стоимость такого объекта ОС. Если же предприятие воспользовалось правом на налоговый кредит при покупке такой квартиры, при продаже ее директору с применением налоговой льготы, предприятие обязано будет признать налоговое обязательство по НДС в порядке, установленном п. 198.5 НКУ

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20245873
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024253