• Посилання скопійовано

Суми ПДВ минулих періодів: нюанси

Підприємство закриває період в системі в перших числах наступного місяця. Чи правомірна вимога ДФС щодо того, що підприємство не має права включати вхідні податкові накладні за лютий і березень в Декларацію за квітень?

Запитання: Підприємство закриває період в системі в перших числах наступного місяця. Чи правомірна вимога ДФС щодо того, що підприємство не має права включати вхідні податкові накладні за лютий і березень в Декларацію за квітень, а решту можна проводити лише уточнюючими розрахунками?

Відповідь: За загальним правилом п.198.2 ПКУ датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до ПК вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

•  дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; 

•  дата отримання платником податку товарів/послуг.


За нормами п.198.6 ПКУ суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до ПК за звітний податковий період, в якому зареєстровано ПН в ЄРПН, але не пізніше: ніж через 180 к.д. з дати складення податкової накладної. 

Тобто, у разі, коли ПН вчасно (в межах 15 календарних днів з дати її виписування) зареєстровано до ПК податкова накладна потрапить до складу ПК в періоді її виписування. Якщо ж ПН зареєстрована із запізненням, така ПН відобразиться у складі ПК покупця датою її реєстрації. По суті, до складу ПК червня потраплять всі вчасно зареєстровані ПН, датовані червнем, та ті ПН, які зареєстровані постачальниками із запізненням 15-денного строку, і дата реєстрації яких припала на червень 2015.

Всі такі ПН покупець має відобразити в рядку 10.1.1 та 15 декларації з ПДВ

Фактично, закриваючи місяць в перший числах місяця, наступного за звітним, ви маєте інформацію про несвоєчасно зареєстровані ПН, проте не маєте повної інформації із обсягу ПК по вчасно зареєстрованим ПН (ті, що реєструються продавцями до 15 числа місяця, наступного за звітним). 

Виходячи із суті запитання, слід або перенести строки закриття звітного періоду, або ж кожного місяця доведеться подавати УР до раніше поданої декларації, з метою збільшення сум ПК за ПН, вчасно зареєстрованими після дати її подання.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202420
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024152
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202438