Вчасно зареєстрована, але невірно оформлена ПН не дає права покупцю на ПК з ПДВ. Законом №71 внесено зміни до п. 192.1 ПКУ, відповідно до яких розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Розрахунок коригування складається постачальником товарів (послуг) у порядку, встановленому для податкових накладних. У випадку, коли сума компенсації не змінюється, РК реєструється постачальником. Питання складання розрахунку коригування до податкової накладної, коли не змінюється сума компенсації, були розглянуті податківцями в їх листі від 17.02.2015 р. N 5292/7/99-99-19-03-02-17.
Строк реєстрації РК – 15 к.д. (п.201.10 ПКУ). Із запитання незрозуміло, чи вчасно буде зареєстрований цей РК в травні чи із запізненням (після 15 к. д. за днем оформлення такого РК).
Якщо продавець виписує невірно оформлену ПН і в цьому ж місяці виправляючий її РК, то за датою ПН він відображає свої ПЗ з ПДВ (виправляючий РК продавець у себе в обліку не відображає, додатково див. ЗІР категорія 101.23).
У покупця трохи інша ситуація: якщо виправляючий РК оформлено в квітні і зареєстровано в травні, але без порушення граничних строків 15 к. д., то його можна відображати у складі ПК з ПДВ за квітень 2015, якщо ж по цьому РК матиме місце порушення строків реєстрації, такий РК збільшить ПК з ПДВ за травень 2015 року.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити