Виправлення помилок у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних відбувалося або в реєстрі за той звітний період, у якому знайдено помилку, або в реєстрі за той звітний період, за який було подано уточнюючий розрахунок. З 01.01.2015 р. норму п. 201.15 ПКУ змінено, вимоги щомісяця подавати у складі декларації з ПДВ копії реєстрів в електронній формі немає. Відповідно якщо помилку виявлено у квітні 2015 р. подати копію виправленого реєстру за місяць минулого року є неможливим.
Проте, Порядок №958 (наказ Мінфіну від 22.09.2014 р. №958 "Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення") залишається чинним. Згідно п. 1 Порядку №958 виправлення помилки в реєстрі здійснюється методом "сторно" за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки. Коригування помилкових записів у реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів.
Порядок виправлення помилок у первинних документах та облікових регістрах встановлено Положенням №88 (наказ Мінфіну від 24.05.95 N 88). Відповідно до п. 4.6 Положення №88 виправлення помилок у документах і регістрах, що створені у формі електронного документа, здійснюється відповідно до законодавства. Зауважимо, що процедура виправлення помилок в електронних документах законодавством не визначена. І як повідомляється у листі Мінфіну від 14.01.2011 р. N 31-34020-07-27/23-8665/89: “виправлення помилок минулих звітних періодів у регістрах бухгалтерського обліку, що створені у формі електронного документа, може здійснюватися у порядку, передбаченому зазначеним Положенням (Положення №88, від ред) для виправлення помилок в регістрах, що створені на паперових носіях”. Помилки в облікових регістрах за минулий звітний період виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання бухгалтерської довідки. Довідка має наводити причину помилки, посилання на документ, у якому її зробили. Довідка підписується працівником, який склав документ, та після її перевірки — головним бухгалтером.
Рекомендуємо скористатись наведеним вище способом виправлення, адже ст. 163-1 КпАП встановлює відповідальність у вигляді адмінштрафу. Порушення порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85,00 до 170,00 грн).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити