Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

У податковій накладній невірно вказано статус платника: як виправити?

Податкова накладна помилково зареєстрована із зазначенням ознаки 02 (неплатник ПДВ), а контрагент насправді платник ПДВ. Як виправити цю помилку?

Тип причини, який зазначається у податковій накладній в певних випадках складання не є обов'язковим реквізитом цього документа згідно п. 201.1 ПКУ. Проте, у п. 201.10 ПКУ сказано, що порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту. Порядок заповнення ПН викладено у наказі Мінфіна від 22.09.2014 р. № 957, в п. 9 якого сказано, що тип причини зазначається у ПН складених в окремих випадках і такі ПН покупцю не видаються. 

Згідно ст. 192 ПКУ у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, продавцем складається розрахунок коригування. Враховуючи, що при виправлені ситуації зазначеної у запитанні, коригування кількісних та вартісних показників не відбувається, факт реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється платником ПДВ-продавцем. У цьому випадку в розрахунку коригування відображаються виправлені дані, а вартісні показники не зазначаються. Підтверджується такий порядок виправлення і листом ДФСУ від 17.02.2015 р. N 5292/7/99-99-19-03-02-17: “У цьому випадку графи з 1 по 13 розрахунку коригування не заповнюються (залишаються пустими)”.

Зауважимо, що обсяги постачання товарів/послуг і, відповідно, сума податкових зобов’язань чи податкового кредиту не змінилися, то підстав заповнювати Д1 до декларації з ПДВ звітного періода немає. 

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі