• Посилання скопійовано

Аннулирование регистрации плательщика НДС: условия

Финансовая компания занимается выдачей кредитов населению. 20 марта 2014 года зарегистрирована плательщиком НДС. За этот период не было проведено ни одной операции, которая подпадала бы под налогообложение НДС. Как сняться с учета плательщиков НДС?

Вопрос: Финансовая компания занимается выдачей кредитов населению (64.92). Ее деятельность в плане НДС подпадает под пункт 196.1.5 Налогового кодекса. Зарегистрирована плательщиком НДС 20 марта 2014 года. За период с 20 марта 2014 года не было проведено ни одной операции, которая подпадала бы под налогообложение НДС. 23 марта подала форму 3-ПДВ на снятие с учета плательщика НДС на основании пункта 184.1. Ей в этом было отказано с пояснением, что она не соответствуем критериям этого пункта. Правомочны ли действия налоговой и если да, то каким пунктом НК можно воспользоваться для снятия с учета плательщика НДС?

Ответ: Согласно пп. «а» п.184.1  НКУ, регистрация действует до даты аннулирования регистрации плательщика налога, которая проводится путем исключения из реестра плательщиков налога и происходит в случае, если  любое лицо, зарегистрированное как плательщик НДС в течение предыдущих 12 месяцев, подало заявление об аннулировании регистрации, если общая стоимость облагаемых налогом товаров/услуг, которые предоставляются таким лицом, за последних 12 календарных месяцев была меньше суммы, определенной статьей 181 НКУ (с 1 января 2015 г. - 1 млн. грн.), при условии уплаты суммы налоговых обязательств в случаях, определенных разделом V НКУ. 


Пунктом 184.2 НКУ определено, что  аннулирование регистрации на основании, определенном в подпункте "а" пункта 184.1 НКУ, осуществляется по заявлению плательщика НДС.

Поскольку операции, определенные в п.196.1.5 НКУ подпадают под операции, которые не являются  объектом обложения  НДС, это дает вам полное право на аннулирование плательщиком НДС, согласно вышеуказанного подпункта НКУ.

Дополнительно, см. также ответ на  вопрос в разъяснениях ГФС в „ЗІР” 

Чи мають право платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 р., обсяг оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн.грн. анулювати реєстрацію платника ПДВ? - „Платники ПДВ, у яких станом на 01.01.2015 обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за останні 12 календарних місяців не перевищує 1 млн. грн., мають право анулювати реєстрацію платника ПДВ.”

Таким образом, действия налоговиков по поводу отказа в аннулировании плательщиком НДС, по нашему мнению, являются неправомерными.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245