• Посилання скопійовано

Донарахування ПДВ: особливості

Після реорганізації у формі приєднання підприємство-правонаступник, отримало основні засоби. При передачі ОЗ у підприємства, що ліквідовується не виникало податкових зобов'язань, а підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту. Підприємство-правоноступник збирається використовувати отримані ОЗ у своїй госпдіяльності, яка звільнена від ПДВ. Чи потрібно донараховувати податкові зобов'язання з ПДВ?

Запитання: Після реорганізації у формі приєднання підприємство-правонаступник, отримало основні засоби. Відповідно до п. 196.1.7 Податкового кодексу України при передачі основних засобів у підприємства, що ліквідовується (в свій час був сформований податковий кредит, що був використаний в майбутніх періодах) не виникало податкових зобов'язань, а підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту. Підприємство-правоноступник збирається використовувати отримані основні засоби у своїй господарській діяльності, яка, відповідно до п.197 ПКУ, звільнена від оподаткування ПДВ. Чи потрібно підприємству-правонаступнику донараховувати податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до абз. б п.198.5 ПКУ на момент початку використання даних основних засобів, чи його вже даний пункт не стосується (так як при отримані даних ОЗ підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту)?

Відповідь: Як слушно зазначено у запитанні, операція з передання основних засобів підприємству-правонаступнику не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно пп. 196.1.7 ПКУ. Відповідно, під час набуття вказаних основних засобів у власність підприємство-правонаступник не мало податкового кредиту.


Згідно п. 198.5 ПКУ платник ПДВ зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, зокрема, за необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197 ПКУ.

Оскільки у вашого підприємства не було факта включення ПДВ за такими основними засобами до складу податкового кредиту, то і нараховувати зобов’язання з ПДВ згідно п. 198.5 ПКУ вам не потрібно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»