• Посилання скопійовано

Поставки услуг, не облагаемых НДС, не дают права на налоговый кредит

Предприятие в основном работает с иностранными клиентами, программные услуги оформляются на территории заказчика, т.е. НДС нет. Как оформлять входящий НДС?

Вопрос: Если предприятие в основном работает с иностранными клиентами, программные услуги оформляются на территории заказчика, т.е. НДС нет. Как оформлять входящий НДС? Оплачиваем аренду, телефоны, но получается используем в операциях без НДС. Как самим себе оформить налоговую накладную на входящий НДС, едь на бюджетное возмещение претендовать не можем и не собираемся?

Ответ: Согласно п. 198.4 НКУ, если налогоплательщик приобретает (изготовляет) товары/услуги и необоротные активы, предназначенные для их использования в операциях, не являющихся объектом налогообложения или операциях, которые освобождаются от налогообложения, то суммы налога, уплаченные (начисленные) в связи с таким приобретением (изготовлением), не относятся к налоговому кредиту указанного плательщика.

Услуги, оказанные за пределами таможенной территории Украины (место оказания услуг определяется согласно ст. 186 НКУ), не являются объектом обложения НДС по п. 185.1 НКУ. 


А это значит, что если плательщик НДС занимается исключительно поставками услуг, не облагаемыми НДС, то права на НК по НДС по любым приобретенным, в частности, услугам, у него нет вообще.

Если же плательщик НДС занимается как облагаемой, так и необлагаемой НДС деятельностью, то он должен каждую сумму НДС, уплаченную (начисленную) в связи с приобретением товаров, услуг, необоротных активов проанализировать по направлению их дальнейшего использования.

Например, если услуги используются исключительно в необлагаемых или не в хозяйственной деятельности, права на НК по такому НДС у предприятия нет.

Если услуги используются исключительно в налогооблагаемой (в том числе по нулевой ставке) хозяйственной деятельности, предприятие имеет право на НК со всей суммы такого НДС.

Если же услуги одновременно используются как в налогооблагаемой, так и в необлагаемых деятельности (примером этого могут служить как раз услуги аренды офиса или услуги связи), нужно делать распределение такого НДС по правилам, установленным ст. 199 НКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202420
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024152
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202438