• Посилання скопійовано

Податкова накладна, зареєстрована з порушенням, не дає права на податковий кредит

ТОВ отримало в лютому 2015 р. від постачальника податкову накладну в якій прізвище особи і ЕЦП різні (30 днів з моменту виписки вже пройшло). Чи може ТОВ включити таку ПН в податковий кредит і які наслідки?

Запитання: ТОВ отримало в лютому 2015 р. від постачальника ПН в якій прізвище особи і ЕЦП різні (30днів з моменту виписки вже пройшло). Чи може ТОВ включити таку ПН в податковий кредит і які наслідки? Як можливо виправляти такі помилки через коригуючі, коли менше і більше 15днів ? Чи є рішення суддів по питанню невідповідності прізвища і ЕЦП ?

Відповідь: На нашу думку, як і раніше, особа, зазначена як та, що складала податкову накладну, і особа, яка підписує таку податкову накладну, має бути одна і та ж сама. І податківці не змінили з цього приводу свою точку зору – принаймні, останнім часом не було роз’яснень щодо того, що така відповідність особи та її підпису вже не має значення з метою визнання податкової накладної зареєстрованої в Єдиному реєстрі. 

Знову ж таки, на нашу думку, права на податковий кредит за такою податковою накладною, зареєстрованою в Єдиному реєстрі із порушенням щодо ЕЦП, в покупця немає. 


Нажаль, і розрахунком коригування до податкової накладної ця помилка не виправляється. На нашу думку, в такому випадку постачальник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі нову податкову накладну – вже без порушень. При цьому факт реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної не призводить до виникнення податкового зобов’язання з ПДВ, а отже, в декларації з ПДВ ані за лютий 2015 р., ані за місяць, у якому відбудеться така реєстрація, постачальнику нічого виправляти буде не потрібно. 

А покупець, згідно із п. 198.6 ПКУ, матиме право на податковий кредит у місяці, в якому така вірна податкова накладна буде зареєстрована в Єдиному реєстрі. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202420
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024152
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202412
  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.202417
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202438