Відразу зауважимо, що здійснювати коригування на розрахунок коригування (додаток 2 до податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957) законодавством не передбачено. Розрахунок коригування складається у разі здійснення коригування сум ПЗ або у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної. За умовами запитання, продавець фактично аналював складеним розрахунком коригування дійсну оподатковувану операцію а покупець помилково це підтвердив.
Але, за нормами п. 187.1 ПКУ дата виникнення податкових зобов'язань залишилась, відповідно у платника ПДВ об'єкт оподаткування не зник (жодних ситуацій, які передбачені у ст. 192 ПКУ не було) і залишились всі підстави для складання накладної.
Враховуючи це, податкову накладну на фактично здійснену операцію потрібно скласти, таким чином поновити операцію. Проте потрібно врахувати п. 5 Порядку №957, в якому сказано, що не допускається складання платником ПДВ за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером. Тому на нашу думку, продавцю потрібно датою виникнення податквоих зобов'язань виписати податкову накладну але за іншим номером, як наслідок ситуація з випискою розрахунка коригування не за тою податковою накладною зникає.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити