Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню встановлено ст. 200 ПКУ, власне це сума від'ємного значення, яка визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту звітного періоду. Для визначення від'ємного значення потрібно аналізувати рядки 19, 20,21 та 22 декларації з ПДВ (наразі за формою наказу Міндоходів від 13.11.2013 р. №966).
Власне, при заповненні рядка 22 декларації поточного періоду подається додаток 2 в якому розшифровуються суми сформованого від'ємного значення: суми які можуть заявлятись до бюджетного відшкодування (рядок 23 декларації) та залишок від'ємного значення (рядок 24), який включається до податкового кредиту наступного періоду.
Згідно пп. 14.1.18 ПКУ бюджетне відшкодування, це відшкодування від'ємного значення податку на підставі підтвердження правомірності таких сум за результатами перевірки платника. Суми, які підлягають відшкодуванню формуються за рахунок сум податку, який фактично сплачений отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України на момент отримання контролюючим органом податкової декларації з ПДВ в якій заявляються суми до відшкодування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити