Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Помилкову накладну можна відкоригувати

Від контрагента надійшла зареєстрована податкова накладна в електронному вигляді, але вона містить помилки в обов'язкових реквізитах (адресі). Як діяти в такій ситуації?

У запитанні сказано, що помилка в податковій накладній пов'язана із обов'язковими реквізитами. Зауважимо, що до таких обов'язкових реквізитів як адреса, згідно пп. “ґ” п. 201.1 ПКУ, належить місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованого як платник податку. Проте, у п. 7 Порядку № 957 сказано, що порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права отримувачу покупцю на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту. А п. 6 Порядку № 957 вимагає зазначати у податковій накладній реквізит “Місцезнаходження (податкова адреса) постачальника (продавця)” та “Місцезнаходження (податкова адреса) отримувача (покупця)”. Адреси вказуються з урахуванням вимог ст. 45 ПКУ та ст. 29, 93 ЦКУ (адреса, яка зазначена у відомостях, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).  

З 01.01.2015 р. п. 192.1 ПКУ допускає у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної складати розрахунок коригування (додаток 2, затверджений наказом Мінфіна від 22.09.2014 р. № 957 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної"). Якщо виправляється помилка, яка не пов'язана із зміною суми компенсації в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані. Увага, виправити такі реквізити податкової накладної як дата складання та порядковий номер Порядком № 957 не дозволено.

Порядок складання розрахунку коригування та його реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних. І як показує практика, виправити у розрахунку коригування лише дані заголовної частини податкової накладної, зокрема адресу, без заповнення вартісних показників через Єдиний реєстр податкових накладних не вдається (офіційних роз'яснень наразі немає). Відповідно, щоб мати можливість здійснити виправлення, постачальнику доведеться у розрахунку коригивування відобразити правильні дані заголовної частини (шапки), кількісні та вартісні показники відобразити з мінусом, а наступна строка буде містити аналогічні показники з плюсом.

Таким чином, розрахунок коригування до певної податкової накладної (про що зазначається у заголовній частині) буде містити виправлені, вірні дані, зокрема адресу. Якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється постачальником.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі