• Посилання скопійовано

Виправляти дату складання податкової накладної та її порядкового номера не можна

Якщо складається додаток 2 для виправлення помилки, а потім нова накладна? Якою датою складається накладна - датою виникнення зобов'язання чи датою виправлення?

з 01.01.2015 р. п. 192.1 ПКУ дозволяє у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної (у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг) складати розрахунок коригування до податкової накладної (далі, розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. №957). При цьому, якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації, розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником (продавцем).  

З 01.02.2015 року, наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. №13 до Порядку заповнення податкової накладної (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014р. №957) внесено зміни, відповідно до яких у разі складання розрахунку коригування з метою виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в розрахунку коригування зазначаються виправлені дані.

Не допускається виправлення даних щодо дати складання податкової накладної та її порядкового номера.

Але в будь якому разі ствердно можна зазначити, що дата виникнення податкових зобов'язень змінитись не може. Адже податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця): на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Відповідно робимо висновок, дата виправлення помилки (дата складання розрахунку коригування) не може в жодному разі змінити дату виникнення податкових зобов'язань платника ПДВ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»