• Посилання скопійовано

Номер договору до обов'язкових реквізитів податкової накладної не належить

Чи вважається дійсною податкова накладна за січень 2015, в якій не вказаний номер договору?

Серед обов'язкових реквізитів, які зазначаються в окремих рядках податкової накладної та передбачені п. 201.1 ПКУ є вид цивільно-правового договору, номер договору до обов'язкових реквізитів не належить. 

Зауважимо, з 01.01.2015 р. у разі оформлення податкової накладної з порушенням вимог ст. 201 ПКУ, це не може бути підставою для невизнання податкового кредиту покупцем. З 01.01.2015 року п. 198.6 ПКУ (в якому містилась така умова) викладено в новій редакції.


 

Тепер не відносяться до податкового кредиту суми податку, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі ПН податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ПКУ. Для покупця підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, є податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі ПН. 

Отже, податкова накладна не може вважатись недійсною в разі відсутності в ній номеру договору. Проте, не рекомендуємо нехтувати та порушувати порядок заповнення податкової накладної (затверджений наказом Мінфіну від 22.09.2014 р. № 957 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної" ). У самому Порядку № 957 передбачено, що порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на віднесення сум податку до складу податкового кредиту. Але зауважимо, що вимоги ПКУ мають перевагу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202426
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 730
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432