• Посилання скопійовано

У разі обов'язкової реєстрації платником ПДВ заява подається не пізніше 10 числа

10 жовтня 2014 р. загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів, що підлягають оподаткуванню ПДВ, протягом останніх 12 к. м., сукупно перевищила 300 тис. грн. Підприємство, згідно ст. 183.2 ПКУ, 6 листопада 2014 р. подає заяву на обов'язкову реєстрацію платником ПДВ. Чи мусить підприємство з 1 числа листопада і до дня реєстрації платником ПДВ нараховувати зобов'язання із сплати ПДВ, і при цьому не буде права на виписку податкових накладних та на віднесення сум податку до податкового кредиту?

Ні. Згідно із 183.2 ПКУ, у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 ПКУ. Отже, якщо цей обсяг був досягнутий вперше у жовтні 2014 р., то заяву про реєстрацію платник податків зобов’язаний надати до 10 листопада 2014 р. включно. Подаючи заяву 6 листопада 2014 р., ви цю вимогу виконали. 


 

Дійсно, за п. 183.10 ПКУ, будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, якщо вона не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування. Але вас ця норма вже не стосується, ваша заява була подана вчасно, головне, щоб заява була подана правильно і реєстрація платником ПДВ відбулася. Податкові зобов’язання з ПДВ та право на податковий кредит з ПДВ у вас виникнуть з дати такої реєстрації. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 689
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432