• Посилання скопійовано

Обмежень щодо кількості знаків після коми у кількісному показнику податкової накладної не визначено

Підприємство планує продати автомобіль. За договором покупець спочатку оплачує частину його вартості, а після отримання автомобіля — решту вартості. Скільки знаків після коми можна вказувати в графі 6 податкової накладної, яку має бути складено при отриманні авансової оплати частини вартості автомобіля?

Згідно з п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

У разі якщо частка товарів/послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної за формою, встановленою Порядком №10, та враховується при визначенні загальних податкових зобов’язань.


 

Відповідно до п. 2 Порядку №10 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються у гривнях з копійками, і лише в окремих випадках, коли рішеннями уряду ціну на окремі товари (послуги) визначено з більшою кількістю знаків після коми (наприклад, вартість електроенергії), кількість знаків у графі 7 буде більше ніж два.

Обмежень щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, Порядком №10 не визначено.

У разі складання податкової накладної на часткове постачання або на суму попередньої оплати частини вартості товару/послуги у графі 6 зазначається відповідна частка відвантаженого/оплаченого (наданого оплаченого) товару/послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, якщо договором передбачено поставку однієї одиниці товару (один автомобіль), у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини її договірної вартості (аванс у розмірі 50% від вартості автомобіля) у графі 6 зазначається число «0,5».

Для визначення розрахованих вартісних показників та кількісних показників податкової накладної застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знаку на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п’ять).

Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така їх кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графах 8 — 12 податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, в якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, в якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо після скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми та застосування правила математичного округлення такий показник не збільшується на «1» (одиницю).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»