• Посилання скопійовано

Порядок складання ПН відповідно до пп.199.1 ПКУ

Підприємство веде оподатковану та неоподатковану діяльність. Як правильно скласти розподільчу ПН, якщо за попередній рік частка використання складає 21,56?

Коли складати ПН?

ПКУ визначено, що якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково - ні, платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (див. пп. 199.1 ПКУ).

Тобто, не пізніше останнього дня місяця потрібно скласти зведену ПН. При цьому, порядком №1307 не забороненонак складання платником податку протягом звітного (податкового) періоду декількох зведених податкових накладних з однаковим типом причини.

 

Порядок заповнення ПН

Верхня ліва частина:

  • Позначаємо у графі «Зведена податкова накладна» код «2» – нарахування ПЗ відповідно до пп.199.1 ПКУ (п. 11 Порядку №1307);
  • поле «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю)» - ставимо «Х» і вказуємо відповідний тип причини:

- 08 — постачання для операцій, які не є об’єктом оподаткування ПДВ, або

- 09 — постачання для операцій, звільнених від оподаткування ПДВ.

  • На кожен тип причини обов’язково складаємо окремі зведені ПН;
  • Графа «Отримувач (покупець)» – власне найменування;
  • Графа «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» – умовний ІПН «600000000000», податковий номер покупця не вказуємо.

Розділ Б:

  • Графа 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» - дати складання та порядкові номери ПН (пп. 1 пп. 16 Порядку №1307);
  • Графа 4 «Одиниця виміру товару/послуги, умовне позначення (українське)» - «грн» (пп. 3 пп. 16 Порядку №1307);
  • Графа 10 «Обсяги постачання (база оподаткування) без урахування податку на додану вартість» - вартість (частину вартості) товарів / послуг / необоротних активів, на яку нараховуються розподільчі ПЗ згідно з пп. 199.1 ПКУ за основною (20%) і зниженими ставками ПДВ (7 і 14%) (пп. 8 пп. 16 Порядку №1307). Тобто в даній графі відповідно до наведеної умови ТОВ покаже: вартість товару (послуги)х0,2156 (частка розподілу);
  • Графи 3.1, 3.2.1, 3.2.2, 3.3, 5-9 розділу Б не заповнюємо, як і рядки IX — ХІ розділу А (п. 16 Порядку №1307).

Річний перерахунок ПДВ за 2024 рік: деталі від редакції див. тут.

Висновки:

1. Розподільча зведена ПН за пп. 199.1 ПКУ складається не пізніше останнього дня звітного місяця на частку використання товарів/послуг/необоротних активів у неоподатковуваних операціях;

2. У ПН зазначається код ознаки зведеної ПН - "2", умовний ІПН покупця "600000000000" та відповідний тип причини (08 або 09). У графі "Опис (номенклатура)" розділу Б вказуються дати та номери вхідних ПН, за якими здійснюється розподіл. Одиниця виміру – «грн». Базою для нарахування ПДВ у графі 10 розділу Б є вартість придбання, помножена на розраховану частку використання в неоподатковуваних операціях. Графи 3.1, 3.2.1, 3.2.2, 3.3, 5-9 розділу Б не заповнюємо. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»