• Посилання скопійовано

Субсидії та трансферти з бюджету не є об’єктом оподаткування ПДВ

Підприємство - платник ПДВ надає послуги у рибальстві, рибництві. Отримує субсидії і трансфертні платежі та витрачає їх відповідно до плану використання бюджетних коштів, про що в установленому порядку складає звітність. Бюджетні кошти отримує виключно на рахунок, спеціально відкритий в Держказначействі. Чи є об’єктом обкладення ПДВ таке фінансування з бюджету?

Запитання: Підприємство є платником ПДВ і здійснює свою господарську діяльність в сфері надання послуг у рибальстві, рибництві: надання послуг пов’язаних з діяльністю риборозплідників. Отримує субсидії і трансфертні платежі за кодом бюджетної класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» на виконання бюджетної програми "Селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні" за напрямом відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні, і витрачає їх відповідно до плану використання бюджетних коштів, погодженого з розпорядниками цих коштів, про що в установленому порядку складає звітність. Бюджетні кошти отримує виключно на рахунок, спеціально відкритий з цією метою в органах Держказначейства. Чи є об’єктом обкладення ПДВ таке фінансування з бюджету? Якщо так, то як правильно виписати податкову накладну?

Відповідь: Згідно п. 185.1  ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з: 

а) постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ

б) ввезення товарів на митну територію України;

в) вивезення товарів за межі митної території України; 


г) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. 

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Отримання субсидій та трансфертних платежів з бюджету не підпадає під це визначення об’єкта оподаткування ПДВ.  Оскільки, згідно п. 6 Розділу І Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом  Державного казначейства України та Міністерства фінансів України №495 від 25.11.2008 р.:

 - субсидії - усі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов'язані з відшкодуванням збитків державних підприємств;

 - трансфертні платежі - це невідплатні і безповоротні платежі, які не є придбанням товарів чи послуг, наданням кредиту або виплатою непогашеного боргу.

Таким чином, фінансування з бюджету, яке отримує Товариство за кодом бюджетної класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», не є об'єктом оподаткування ПДВ. Отже, податкова накладна на отримані суми субсидій і трансфертних платежів не виписується.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202554
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202529
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.202549
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202536
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    03.07.202574