• Посилання скопійовано

Субсидії та трансферти з бюджету не є об’єктом оподаткування ПДВ

Підприємство - платник ПДВ надає послуги у рибальстві, рибництві. Отримує субсидії і трансфертні платежі та витрачає їх відповідно до плану використання бюджетних коштів, про що в установленому порядку складає звітність. Бюджетні кошти отримує виключно на рахунок, спеціально відкритий в Держказначействі. Чи є об’єктом обкладення ПДВ таке фінансування з бюджету?

Запитання: Підприємство є платником ПДВ і здійснює свою господарську діяльність в сфері надання послуг у рибальстві, рибництві: надання послуг пов’язаних з діяльністю риборозплідників. Отримує субсидії і трансфертні платежі за кодом бюджетної класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)» на виконання бюджетної програми "Селекція у рибному господарстві та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні" за напрямом відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та Азово-Чорноморському басейні, і витрачає їх відповідно до плану використання бюджетних коштів, погодженого з розпорядниками цих коштів, про що в установленому порядку складає звітність. Бюджетні кошти отримує виключно на рахунок, спеціально відкритий з цією метою в органах Держказначейства. Чи є об’єктом обкладення ПДВ таке фінансування з бюджету? Якщо так, то як правильно виписати податкову накладну?

Відповідь: Згідно п. 185.1  ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з: 

а) постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ

б) ввезення товарів на митну територію України;

в) вивезення товарів за межі митної території України; 


г) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом. 

З метою оподаткування ПДВ до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Отримання субсидій та трансфертних платежів з бюджету не підпадає під це визначення об’єкта оподаткування ПДВ.  Оскільки, згідно п. 6 Розділу І Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом  Державного казначейства України та Міністерства фінансів України № 495 від 25.11.2008 р.:

 - субсидії - усі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов'язані з відшкодуванням збитків державних підприємств;

 - трансфертні платежі - це невідплатні і безповоротні платежі, які не є придбанням товарів чи послуг, наданням кредиту або виплатою непогашеного боргу.

Таким чином, фінансування з бюджету, яке отримує Товариство за кодом бюджетної класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)», не є об'єктом оподаткування ПДВ. Отже, податкова накладна на отримані суми субсидій і трансфертних платежів не виписується.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243151
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024216