• Посилання скопійовано

Ввезення генераторів звільняється від оподаткування ПДВ: а що з постачанням на митній території України?

ТОВ імпортує генератори для перепродажу на території України. Як оподатковувати постачання даного виду товару на митній території України після внесення змін Наказом Мінфіну №361 від 26.07.2024 р.?

Наказ Мінфіну №361 від 26.07.2024 вносить зміни до Класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України. Тепер генератори товарної позиції УКТ ЗЕД  8501 64 00 00 звільняються від оподаткування ПДВ. Такі зміни викликані в тому числі змінами до ПКУ.

Згідно з новим пп. 87-1 підроз.2 розділу ХХ ПКУ, яким доповнено ПКУ за Законом №3853 від 16.07.2024 р., тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, але не більш як до 1 січня 2026 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України (у тому числі переміщення (пересилання) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях) у митному режимі імпорту товарів, визначених пунктом 9-36 розділу XXI МКУ.

Своєю чергою, до товарів, які ввезені для вільного обігу,  відносяться генератори товарної позиції УКТ ЗЕД 8501 64 00 00 потужністю понад 750 кВ·А (пп. 9-36 МКУ).

Зауважимо, що додаткових роз’яснень з боку ДПС немає.

На нашу думку, МКУ та ПКУ чітко визначено перелік генераторів, які звільняються від ПДВ під час імпорту.  І на відміну від попередника пп. 87-1 підр.2 розділу ХХ ПКУ («ковідного» пп. 71 підр. 2 розд. ХХ ПКУ) звільнення щодо постачання на митній території України немає. І не залежно від того, коли генератор був придбаний, постачання на митній території України буде проводитися в загальному порядку, тобто, оподатковуватиметься ПДВ.

З наведеного формулювання пп. 87-1 підроз.2 розділу ХХ ПКУ можна виснувати, що дана пільга спрямована на забезпечення енергетичної стабільності і скористатися нею в повній мірі зможуть підприємства, що безпосередньо імпортують та використовують дані генератори.

Звертаємо увагу, що на гарячій лінії ДПС зазначили, що офіційне роз’яснення ще готується. Також додатково ТОВ може отримати ІПК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024451
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202424
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024242
  • Як виправити помилку в декларації з податку на прибуток?
    Підприємство отримало запит від ДПС щодо самостійного коригування цін за контрольованими операціями за 2015 р. Коригування було проведено та подано уточнюючий розрахунок до декларації з податку на прибуток за 2015 р. Застосування різниць не спричинило збільшення об’єкта оподаткування. Підприємство застосовує податкові різниці, тому ця операція вплинула на значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. Уточнити треба періоди за І квартал, півріччя, 9 місяців та рік 2016 р. та за І квартал 2017 р. Як виправити цю помилку та відобразити у звітності?
    13.11.202447