В бухгалтерському та податковому обліку сума ПДВ відображається виходячи з того, що названа громадська організація не є платником ПДВ.
Громадська організація, в разі, якщо навіть встала на облік в ДПІ як неприбуткова організація і отримала відповідний документ про це, має пільгу щодо оподаткування тільки доходів від неприбуткової діяльності. В інших випадках вона веде податковий облік як звичайний платник податків. Те саме стосується і розділу ІІІ ПКУ – неприбуткові організації є платниками податку на прибуток, тільки із урахуванням положень ст. 157 цього розділу. Отже, норми розділу ІІІ ПКУ поширюються і на них.
Згідно пп. 139.1.6 ПКУ, для платників податку на прибуток, які не зареєстровані як платники ПДВ, до складу витрат входять суми ПДВ, сплачених у складі ціни придбання товарів, робіт, послуг, вартість яких належить до витрат такого платника податку. Аналогічна норма міститься і в п. 146.5 ПКУ, що стосується ОЗ – в ньому ПДВ виступає як непрямий податок, сума якого не відшкодовується платнику податку на прибуток. Сума такого ПДВ належить до первісної вартості об’єкту ОЗ в податковому обліку.
Так само формує первісну вартість об’єкту ОЗ сума ПДВ, сплачена при його придбанні не платником ПДВ, і в бухгалтерському обліку – згідно п. 8 ПСБО 7 . Отже, уся сума, сплачена постачальникам, відобразиться проведенням Д-т 152 "Придбання (виготовлення) основних засобів" К-т 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками".
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити