• Посилання скопійовано

Податкове повідомлення-рішення за формою «Н»: відображення в податковій декларації з ПДВ

Підприємство отримало ППР щодо сплати штрафу за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК за період з 15.11.2022- 16.08.2023 рр. Дата ППР за формою «Н» від 12.12.2023 р. Сума штрафу - 77797,45 грн. Також підприємство помітило відхилення у показниках е-адміністрування. Чи потрібно відображати дані ППР у рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ? Як виправити ситуацію з лімітом?

Відображення ППР в податковій декларації з ПДВ

Рядок 16.3 Податкової декларації з ПДВ заповнюється у тому разі, якщо збільшено/зменшено залишок від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу у звітному (податковому) періоді, в якому відбулось узгодження такого податкового повідомлення-рішення.

Відображенню підлягають узгоджені податкові зобов’язання відповідно до ППР за формою «В3» - у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування (ЗІР) та/або «В4» - у разі зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість (ЗІР).

ППР за формою «Н» - за порушення платниками ПДВ граничних строків реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної, не відображається у рядку 16.3 та в податковій декларації з ПДВ в цілому.

 

Який вплив штрафу на показники електронного адміністрування ПДВ?

Сума штрафу не впливає на показники електронного адміністрування ПДВ. Проте, різниці, які виникли у підприємства, зумовлені невідповідністю відображення зареєстрованих ПН та РК періодам реєстрації.

Звертаємо увагу! Постачальник має право зменшити суму податкових зобов’язань лише після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної.

Отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду на дату проведення коригування, тобто складання РК (пп. 192.1.1 ПКУ). 

Тому підприємству, щоб привести у відповідність показники електронного адміністрування, необхідно проаналізувати періоди включення ПН та РК у податкову декларацію з ПДВ та за необхідності подати УР. РК, що зменшують податкові зобов’язання включаються в декларацію того періоду, коли вони були зареєстровані. РК, що зменшують податковий кредит, включаються в той період, коли вони були складені. 

Якщо всі УР вже подані у грудні 2023 р., то у декларації за грудень необхідно заповнити рядок 16.2, та вказати суму збільшення/зменшення залишку від'ємного значення за результатами поданих УР. В таблицю вносяться дані по всім УР, дата реєстрації, номер та сума. Загальна сума УР буде відповідати даним рядка 16.2. 

Якщо УР не подані, то для виправлення перевищення необхідно їх подати у січні 2024 р.

***

Додатково читайте:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Обладнання передано на гарантійний ремонт нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ в рамках гарантійного ремонту передало обладнання постачальнику-нерезиденту для проведення діагностики. В результаті було переналаштовано програмне забезпечення. Вивезення товару було в митному режимі переробки за межами митної території (код 61), а ввезення – в режимі імпорту. Чи потрібно сплачувати мито та складати ПН при вивезенні та імпорті за ставкою 0%?
    08.05.20248
  • Аванс повернено після сплину 1095 днів: як відкоригувати ПК?
    ТОВ - замовник робіт оплатило аванс за роботи виконавцю. Виконавець склав та зареєстрував ПН від 6 березня 2017 р. З моменту складання ПН минуло 1095 днів. Виконавець повертає кошти у квітні 2024 р. Підприємство планує скласти бухгалтерську довідку та на основі неї скласти РК. Виконавець наполягає, що ТОВ має скласти і зареєструвати ПН на нього. Як скласти РК на цю госпоперацію?
    08.05.202424
  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20245
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202439
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 796