• Посилання скопійовано

Чи можна ПН і звітність підписувати тільки ключем ФОПа, без підпису головного бухгалтера?

У ФОПа оформлений за трудовим договором головний бухгалтер, але електронний ключ для підписання звітності та ПН є тільки у ФОПа. Чи можна в такому разі підписувати звітність і ПН тільки ключем ФОПа, без підписання ключем головного бухгалтера?

Щодо податкової звітності

Відповідно до пп. 48.5.1 ПКУ, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Відповідно до пп. 48.5.2 ПКУ податкова декларація повинна бути підписана фізичною особою - платником податків або його представником.

Тобто, податкова звітність юрособи за загальним правилом підписується двома особами – керівником і особою, відповідальною за ведення бухобліку.

А податкова звітність фізособи (в тому числі ФОП) підписується однією особою – або самим ФОП, або уповноваженою ним особою.

Яка особа є уповноваженою, читаємо у відповіді ДПС на питання в ЗІР (129.02): «Хто є уповноваженою особою платника податків (ЮО або ФОП), яка має право підпису податкової звітності?».

ДПС відповідає, що фізособа, яка має нотаріально посвідчене доручення щодо представлення інтересів платника податків в контролюючих органах та здійснення відповідних правочинів, є уповноваженою особою ФОП, яка має право підписувати податкову звітність.

З наведеного випливає, що податкова звітність ФОП може бути підписана тільки однією особою – самим ФОПом, або бухгалтером, якщо такий бухгалтер є уповноваженою особою, що має відповідне нотаріально посвідчене доручення.

 

Щодо податкової накладної

Відповідно до пп. 201.1 ПКУ, на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін. 

Відповідно до пп. 20 Порядку №1307 усі податкові накладні скріплюються електронними цифровими підписами посадових осіб платника податку та електронним цифровим підписом (за наявності), що є аналогом відбитка печатки постачальника (продавця). Податкова накладна не скріплюється електронними цифровими підписами (печаткою) отримувача (покупця) товарів/послуг.

Форма ПН затверджена Наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. №1307.

Ця форма містить один підпис. Як там зазначено, це підпис такої особи: «Посадова (уповноважена) особа / фізична особа (законний представник)». Тобто, для юрособи ПН підписує посадова (уповноважена) особа, а для ФОП підписує або сам ФОП, або його законний представник.

Як бачимо, ситуація тут така сама, як і з податковою звітністю.

Таким чином, ПН може підписувати сам ФОП, або бухгалтер, якщо такий бухгалтер є уповноваженою особою, що має відповідне нотаріально посвідчене доручення.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202515
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202532
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514