• Посилання скопійовано

ПДВ при поверненні товарів платником, який був на ЄП (2%), до 31.10.2023 р.

Підприємство - платник ПДВ продало товар контрагенту, який перебував на ЄП (2%), нарахувало ПДВ. Контрагент планує повернути цей товар до 31.10.23 р. Взамін поверненого підприємство поставить цей же товар. Чи коригувати ПДВ при поверненні, з огляду на норму пп. 13 підр. 8 розд. ХХ ПКУ?

Відповідно до пп. 13 підр. 8 розд. ХХ ПКУ до операцій з повернення товарів/необоротних активів, придбаних під час використання особливостей оподаткування, встановлених пп. 9 підр. 8 розд. ХХ ПКУ, якщо такі операції з повернення здійснені не пізніше 31 жовтня 2023 року, норми пп. 192.2 ПКУ не застосовуються.

Не вимагається підтвердження товарно-транспортними накладними, що складаються відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», операцій з перевезення товарів/необоротних активів, придбаних покупцем під час використання особливостей оподаткування, встановлених пп. 9 підр. 8 розд. ХХ ПКУ, у зв’язку з поверненням таких раніше поставлених товарів/необоротних активів у власність постачальника, а також у зв’язку з подальшим їх постачанням на користь того самого покупця, якщо такі операції з перевезення здійснені у період з 1 серпня 2023 по 31 жовтня 2023 року включно.

Пояснення застосування цієї норми наведено у відповіді на питання 5 Інформаційного листа ДПС №4/2023.

ДПС зазначає, що у даному випадку розрахунок коригування на зменшення податкових зобов’язань складається на неплатника ПДВ, але при цьому не вимагається дотримання умови, визначеної пп. 192.2 ПКУ, щодо обов’язкового повернення покупцю коштів за товар.  

Таким чином, в розглядуваній ситуації, при поверненні контрагентом товарів підприємство має скласти та зареєструвати РК на неплатника, зменшивши свої ПЗ з ПДВ.

Поряд з цим на нове постачання товарів в загальному порядку слід скласти та зареєструвати нову ПН. 

У загальному підсумку раніше нараховані ПЗ з ПДВ, які виникли при першому постачанні товару покупцю, який був на ЄП за ставкою 2%, тепер коригуються за допомогою від’ємного РК (його реєструє підприємство – продавець), і нараховуються нові ПЗ з ПДВ на постачання товару покупцю, який вже повернувся на загальну систему.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 151
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249335
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435