• Посилання скопійовано

ПДВ при поверненні товарів платником, який був на ЄП (2%), до 31.10.2023 р.

Підприємство - платник ПДВ продало товар контрагенту, який перебував на ЄП (2%), нарахувало ПДВ. Контрагент планує повернути цей товар до 31.10.23 р. Взамін поверненого підприємство поставить цей же товар. Чи коригувати ПДВ при поверненні, з огляду на норму пп. 13 підр. 8 розд. ХХ ПКУ?

Відповідно до пп. 13 підр. 8 розд. ХХ ПКУ до операцій з повернення товарів/необоротних активів, придбаних під час використання особливостей оподаткування, встановлених пп. 9 підр. 8 розд. ХХ ПКУ, якщо такі операції з повернення здійснені не пізніше 31 жовтня 2023 року, норми пп. 192.2 ПКУ не застосовуються.

Не вимагається підтвердження товарно-транспортними накладними, що складаються відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт», операцій з перевезення товарів/необоротних активів, придбаних покупцем під час використання особливостей оподаткування, встановлених пп. 9 підр. 8 розд. ХХ ПКУ, у зв’язку з поверненням таких раніше поставлених товарів/необоротних активів у власність постачальника, а також у зв’язку з подальшим їх постачанням на користь того самого покупця, якщо такі операції з перевезення здійснені у період з 1 серпня 2023 по 31 жовтня 2023 року включно.

Пояснення застосування цієї норми наведено у відповіді на питання 5 Інформаційного листа ДПС №4/2023.

ДПС зазначає, що у даному випадку розрахунок коригування на зменшення податкових зобов’язань складається на неплатника ПДВ, але при цьому не вимагається дотримання умови, визначеної пп. 192.2 ПКУ, щодо обов’язкового повернення покупцю коштів за товар.  

Таким чином, в розглядуваній ситуації, при поверненні контрагентом товарів підприємство має скласти та зареєструвати РК на неплатника, зменшивши свої ПЗ з ПДВ.

Поряд з цим на нове постачання товарів в загальному порядку слід скласти та зареєструвати нову ПН. 

У загальному підсумку раніше нараховані ПЗ з ПДВ, які виникли при першому постачанні товару покупцю, який був на ЄП за ставкою 2%, тепер коригуються за допомогою від’ємного РК (його реєструє підприємство – продавець), і нараховуються нові ПЗ з ПДВ на постачання товару покупцю, який вже повернувся на загальну систему.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Компенсації витрат з плати за землю: що з ПДВ?
    Підприємство продало майно, яке знаходиться на частині земельної ділянки, яка перебуває у постійному користуванні. До моменту поділу цієї ділянки і передачі в оренду підприємство виставлятиме покупцеві рахунок на компенсацію витрат з плати за землю. Чи оподатковується така операція ПДВ?
    Сьогодні 10:028
  • Громадська організація отримала безкоштовний доступ до CRM-системи від нерезидента: що з ПДВ?
    Громадська організація планує укласти договір з ФОПом щодо налаштування та підтримки CRM-системи. Компанія-нерезидент (США) безкоштовно надає організації доступ до CRM-системи. Які податкові наслідки цих операцій?
    14.05.20249
  • Коли спливає строк на відображення ПК?
    Протягом березня-липня 2022 р. підприємство придбавало за готівку пальне, суми в чеках більше 240 грн, ПН не виписувалося, ПДВ зависло на субрахунку 644. Окрім того, є завислі суми ПДВ, без ПН, за період з 2019 по 2021 рр. Коли такі суми ПДВ можна списати до складу витрат (Дт 949 Кт 644)?
    13.05.202460
  • На яку дату виникає ПЗ з ПДВ при виконанні робіт?
    Підприємство уклало договір на виконання робіт з обробітку землі з 08.04.2024 по 01.12.2024 р. Роботи виконуються поетапно протягом всього договору. Але згідно з договором акт виконаних робіт на всі етапи складається один раз після виконання всіх робіт. На яку дату слід нараховувати ПЗ з ПДВ?
    13.05.2024452
  • Участь у дослідно-конструкторських роботах: умови звільнення від оподаткування ПДВ
    Державний науково-дослідний інститут замовив у підприємства розробку та виготовлення картонних ємностей в межах дослідно-конструкторської роботи. Оплата проводиться за рахунок бюджетних коштів з відповідного рахунку. Чи є ця операція звільненою від оподаткування ПДВ?
    09.05.202413