• Посилання скопійовано

Щодо назви медвиробу при застосуванні звільнення від оподаткування ПДВ

Підприємство імпортуватиме ультразвукову діагностичну систему. Чи поширюється на нього звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ? Якщо виріб імпортували з нарахуванням ПДВ за ставкою 7%, а постачаємо на митній території України із звільненням за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ — чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?

Додаткові умови:

В одних Деклараціях відповідності техрегламентам, які складені за результатами обстеження виробництва нашого виробника-постачальника, виріб названо «Ультразвукова діагностична система (комерційна назва)», в інших - «Ультразвукова система (комерційна назва)». Виріб завжди постачається у певній комплектації (конфігурації, складі) з датчиками та аксесуарами, які перелічені у Додатку до Декларації відповідності на певний апарат, та на які немає прямого посилання в Переліку №1447 на відміну від Переліку №224. В останньому було зазначено «з набором датчиків», бо без датчиків неможливо робити обстеження. 

Чи застосовується пільга з ПДВ за пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ до наведених виробів?

 

 

Відповідь:

Щодо пільги з ПДВ, то відповідь надана в попередній консультації. Там ми рекомендували звернутися до МОЗУ. Якщо буде ствердна відповідь від МОЗУ і виконуватимуться всі вимоги пп. 2 пп. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ, підприємство зможе скористатися пільгою. У противному разі пільгою скористатися немає підстав.

Щодо нарахування компенсуючого ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.

Згідно з пп. "б" пп. 198.5 ПКУ, якщо товари придбані з ПДВ і використовуються у звільнених операціях, потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. 

Причому, на наш погляд, база оподаткування має визначатися виходячи з митної вартості ввезених товарів. Наприклад, таку думку читаємо в ІПК ДФСУ від 06.12.2018 р. №5129/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Адже саме з такої вартості сплачувався на митниці ПДВ з цих товарів.

Поряд з цим, на наш погляд, якщо до складу первісної вартості товарів включалися інші товари, послуги, що придбавалися з ПДВ (наприклад, послуги перевезення), то на вартість таких складових також потрібно нарахувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. 

Але податкова служба може мати іншу думку з цього питання, тому може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Про особливості складання ПН в цій ситуації можна почитати тут

Поряд з цим, у місяцях постачання товарів, які звільнені від оподаткування ПДВ, потрібно нараховувати компенсуюче ПЗ з ПДВ за ст. 199 ПКУ — на товари, послуги, придбані з ПДВ, що частково використовуються в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях. Як правило, це різноманітні адмінвитрати (оренда, комунальні послуги тощо), які придбані з ПДВ. Про особливості такого нарахування можна почитати тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    Сьогодні 16:0526
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    Сьогодні 15:0519
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    Сьогодні 14:2534
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    Сьогодні 12:1034
  • Дата РК при виправленні коду УКТ ЗЕД
    Виявлено помилку в коді УКТ ЗЕД у зареєстрованій податковій накладній. Для виправлення складається «нульовий» розрахунок коригування. Якою датою його потрібно складати: датою виникнення помилки (тобто датою податкової накладної) чи датою її виявлення?
    Сьогодні 11:0968