Відповідно до пп. 200.14 ПКУ, якщо за результатами камеральної або документальної перевірки, контролюючий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
- у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною контролюючим органом за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
- у разі з’ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
Згідно з п. 2 розд. ІІ Порядку №1204, у разі якщо за результатами перевірок виявлено завищення суми бюджетного відшкодування або відсутність права на отримання платником податку бюджетного відшкодування, то відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за такими формами:
- «В1» – у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, у тому числі якщо заявлені до відшкодування суми податку на додану вартість на момент перевірки відшкодовані платнику податку;
- «В3» – у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування.
Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (101.24): «Чи підлягають відображенню в податковій декларації з ПДВ суми, визначені за податковими повідомленнями-рішеннями за формою «В1» або «В3»?».
ДПС відповідає, що заявлена та невідшкодована сума бюджетного відшкодування за декларацією, на яку складено ППР за формою «В1», зменшується в інтегрованій картці платника податків, що ведеться в контролюючому органі. При цьому, така сума не підлягає відображенню у податковій декларації з ПДВ.
Завищена сума, на яку складено ППР за формою «В3», зменшується в інтегрованій картці платника податків, що ведеться у контролюючому органі. За умови відсутності порушень норм ст. 197 – 199 ПКУ така сума може бути врахована платником зі знаком «+» у рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, на який припадає день узгодження цього ППР із обов’язковим заповненням спеціального поля в податковій декларації, де вказується дата, номер ППР та сума зменшення від’ємного значення за результатами перевірки.
Відповідно до пп. 5 ч. 4 розд. V Порядку №21 у рядку 16.3 вказується сума збільшення/зменшення від’ємного значення, узгоджена за результатами перевірки контролюючого органу, у звітному (податковому) періоді, на який припадає день узгодження ППР, враховуючи процедури адміністративного оскарження відповідно до ст. 56 розділу II ПКУ.
Зі змісту пп. 56.3 і пп. 56.17 ПКУ випливає, що якщо платник не подаватиме скаргу на отримане ППР, воно вважатиметься узгодженим наступного дня після спливу 10 робочих днів, що настають за днем отримання ППР.
Тож з наведеного випливають такі висновки.
Якщо платник має тільки Акт перевірки, а ППР ще не отримав, підстав для відображення в декларації відмовленої суми бюджетного відшкодування немає.
Якщо платник отримає ППР форми «В1», у нього не буде підстав для відображення завищеної суми бюджетного відшкодування в рядку 16.3 декларації. Фактично така сума в декларації взагалі не відображатиметься.
Якщо платник отримає ППР форми «В3», він може відобразити відмовлену суму бюджетного відшкодування в рядку 16.3 в декларації за період, на який припадає наступний день після спливу 10 робочих днів, що настають за днем отримання ППР – за умови, що платник не оскаржуватиме це ППР. Звісно, що він має право на таке відображення, якщо не порушив норми ст. 197 – ст. 199 ПКУ.
У разі заповнення рядку 16.3 обов’язковим є заповнення таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку» (див. пп. 5 ч. 4 розд. V Порядку №21), яка знаходиться в кінці декларації:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити