• Посилання скопійовано

Чи нараховувати ПДВ при продажу квадрокоптера, який призначений для сільськогосподарських цілей?

Фермерське господарство купує квадрокоптер (безпілотний літальний апарат) ХР2020 (XAG) для використання його в сільськогосподарських цілях (оприскування с/г посівів). Продавець надає первинні документи, в яких зазначена сума до сплати без ПДВ. Чи правильно вчиняє продавець? Чи звільнена ця операція від ПДВ?

Безпілотні літальні апарати можуть продаватися без ПДВ на митній території України у двох випадках:

  • Якщо продавець – неплатник ПДВ, в тому числі якщо він є платником ЄП за ставкою 2%;
  • Якщо продавець – платник ПДВ, то продаж безпілотників має бути звільнений від ПДВ.

Якщо продавець дійсно є неплатником ПДВ, тоді помилки немає і він правильно формує документи без ПДВ.

Розглянемо другий випадок – чи існують пільги з ПДВ на продаж безпілотників на митній території України?

По-перше, зараз діє звільнення від ПДВ та мита при ввезенні безпілотників (див. пп. 9-24 розділу ХХІ Митного кодексу та пп. 92 підрозділу 2 розділу XX ПКУ): тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, але не більше ніж до 1 січня 2024 року, звільняються від оподаткування ввізним митом та «імпортним» ПДВ безпілотні літальні апарати, що класифікуються в товарній позиції 8806 згідно з УКТ ЗЕД (крім 8806 10, 8806 29 20 00, 8806 99 20 00), що ввозяться на митну територію України для вільного обігу підприємствами або громадянами, у тому числі переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Ми пишемо про це у новині. Звертаємо увагу, що постачання таких безпілотників на митній території України не звільнені від ПДВ, тож це не наш випадок. Навіть якщо БПЛА був ввезений на митну територію України без ПДВ, перепродаж його на митній території вже оподатковується ПДВ.

По-друге, звільнено від ПДВ постачання на митній території України товарів оборонного значення. З урахуванням змін, внесених до п. 32 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, тимчасово, на період запровадження воєнного стану, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів оборонного призначення, визначених такими згідно з п. 29 ч. 1 ст. 1 Закону «Про оборонні закупівлі», що класифікуються за такими групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, зокрема 8802, 8803 (тільки для безпілотних літальних апаратів з озброєнням чи без озброєння, що використовуються в оборонних цілях, їх частини). Безпілотники, що придбаваються суб’єктами приватного сектору економіки і не призначені для оборонних цілей, не відповідають цим умовам для звільнення від ПДВ. Ми пишемо про це звільнення у цій новині.

По-третє, 22.06.2023 року набрали чинності два закони про звільнення на час війни від ПДВ і мита ввезення складових БПЛА, що ввозяться підприємствами для власної виробничої діяльності з виробництва та ремонту БПЛА. Нашу новину про це читайте тут. Звертаємо увагу, що ці пільги стосуються лише ввезення товарів, а не їх постачання на митній території України, і стосуються вони лише ввезення складових для власного виробництва безпілотників, а не готових виробів.

Отже, робимо висновок, що продавець БПЛА, який є платником ПДВ і який продає БПЛА на митній території України для використання його в сільськогосподарських цілях, не може застосовувати жодну з наведених пільг з ПДВ, а тому повинен нарахувати ПДВ на вартість квадрокоптера.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245