• Посилання скопійовано

Реекспорт тимчасово ввезених транспортних засобів: що з ПДВ?

Чи потрібно складати ПН при реекспорті тимчасово ввезених транспортних засобів? Якщо так, то який порядок складання?

Оподаткування ПДВ при реекспорті

Реекспорт — це митний режим, відповідно до якого товари, що були раніше ввезені на митну територію України або на територію вільної митної зони, вивозяться за межі митної території України без сплати вивізного мита та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ст. 85 МКУ). 

Відповідно до пп. 206.5 ПКУ, операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п. 3 (щодо товарів у вигляді продуктів їх переробки) та 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною пп. 195.1.1 ПКУ, тобто, 0%.

Таким чином, за ставкою ПДВ 0% оподатковуються такі операції:

 • товари, які були поміщені у митний режим переробки на митній території та вивозяться за межі митної території України у вигляді продуктів їх переробки (п. 3 ч. 1 ст. 86 МКУ);
 • товари були поміщені у митний режим імпорту і повертаються нерезиденту - стороні зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися у цей режим, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов цього договору або з інших обставин, що перешкоджають його виконанню, якщо ці товари відповідають умовам, наведеним в п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ.

У всіх інших випадках операції реекспорту звільняються від оподаткування ПДВ.

 

Податкова накладна на звільнену від оподаткування операцію при реекспорті

Дивимося відповідь ДПС на питання в ЗІР (101.16): "Як складаються податкові накладні за операціями з вивезення товарів в митному режимі реекспорту, крім операцій з вивезення відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 МКУ?".

ДПС відповідає, що платник податку за операцією з вивезення товарів в митному режимі реекспорту на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ складає податкову накладну на суму, розраховану виходячи із фактичної ціни постачання.

Така податкова накладна не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та в ній робиться позначка 07 – Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України.

У графі «Отримувач (покупець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється, поле «код» не заповнюється.

У графі «Складена на операції, звільнені від оподаткування» верхньої лівої частини робиться помітка «Без ПДВ».

У графі 8 табличної частини розділу Б податкової накладної зазначається код ставки ПДВ – 903. У графі 9 – код відповідної пільги з ПДВ згідно з Довідниками податкових пільг. У графі 10 зазначається обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ. Графа 11 в такій накладній не заповнюється (нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються). 

Код пільги за пп. 206.5 ПКУ — "14060489", згідно з Довідником податкових пільг № 116/2 на сайті ДПС.

 

Чи нараховувати компенсуюче ПДВ за пп. 198.5 і ст. 199 ПКУ

На наш погляд, ні. Детально це питання проаналізоване нами тут.

Хоча на погляд ДПС, нараховувати потрібно, про що сказано в наведеному вище посиланні.

Тому якщо підприємство не бажає конфліктувати з податковою службою чи вважає таке нарахування законним, воно може нарахувати компенсуюче ПДВ. На таке ПДВ складається окрема податкова накладна

Про особливості складання ПН за пп. 198.5 ПКУ можна прочитати тутПро особливості нарахування ПДВ за ст. 199 ПКУ можна прочитати, приміром, тут, тут.

Можна також отримати індивідуальну податкову консультацію з цього питання.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

 • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
  ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
  01.12.202334
 • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
  У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
  30.11.202314
 • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
  Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
  28.11.202323
 • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
  Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
  27.11.202354
 • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
  ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
  24.11.20233201