• Посилання скопійовано

Дистанційна допомога виробника-нерезидента щодо запуску обладнання: що з оподаткуванням?

За ЗЕД-контрактом на постачання обладнання від резидента Литви в Україну передбачено у загальній сумі контракту окремо виділені послуги "дистанційна допомога при запуску обладнання". Чи виникає на суму такої дистанційної допомоги від постачальника-нерезидента ПДВ та податок з доходів нерезидентів?

ПДВ

Щоб визначити, чи оподатковується ПДВ послуга з дистанційної допомоги, потрібно з’ясувати місце її надання. На нашу думку, ці послуги підпадають під критерії пп. «в» пп. 186.3 ПКУ:

  • консультаційні, інжинірингові, інженерні, юридичні (у тому числі адвокатські), бухгалтерські, аудиторські, актуарні, а також послуги з розроблення та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.

На підставі пп. «в» пп. 186.3 ПКУ, місцем постачання зазначених у цьому пункті послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання, тобто митна територія України. Отже, вартість дистанційної допомоги є об’єктом оподаткування ПДВ.

Додатково читайте: 

 

Податок на доходи нерезидентів

Оподатковувані доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, наведені у пп. 141.4.1 ПКУ.

Відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 ПКУ оподатковуються, зокрема, інші доходи від провадження нерезидентом господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, у тому числі вартості послуг із міжнародного зв’язку чи міжнародного інформаційного забезпечення.

Оскільки плата за дистанційну допомогу при запуску обладнання є доходом нерезидента у вигляді виручкивід наданих послуг, то податок з такого доходу не утримується. Відповідно, і документи від нерезидента про те, що він є резидентом Литви, не потрібні.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»