Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Імпорт послуг польського терміналу: що з ПДВ?

Підприємство - резидент України отримує від нерезидента послуги з обробки контейнерів (вивантаження, перетарка, завантаження тощо) на польському терміналі. Чи оподатковуються такі послуги ПДВ?

Відповідно до пп. «а» пп. 186.2.1 ПКУ, місцем постачання послуг є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з рухомим майном, а саме послуг, що є допоміжними у транспортній діяльності: навантаження, розвантаження, перевантаження, складська обробка товарів та інші аналогічні види послуг.

Контейнери є рухомим майном. Їх вивантаження, завантаження, перетарка тощо здійснюються за межами митної території України, зокрема, на території Польщі. Тобто, фактичне постачання таких послуг здійснюється за межами митної території України.

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПКУ.

Оскільки місце постачання розглядуваних послуг за межами митної території України, такі операції не є об’єктом оподаткування ПДВ.

ПН на такі послуги не складається.

Але інформацію про такі операції слід зазначати в рядку 5 декларації з ПДВ і в таблиці 1 додатка Д5 до декларації. 

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , ПДВ , Послуги

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі