• Посилання скопійовано

Продаж авіаквитків турфірмою: що з ПДВ?

Турфірма - платник ПДВ продає авіаквитки клієнтам. А придбаває квитки у авіа-агентів - юросіб. Останні виставляють рахунки із вартістю авіаквитків за ставкою ПДВ 0% і сервісним збором за ставкою ПДВ 20%. На сервісний збір виписується ПН. Чи повинна турфірма відображати ПК та виставляти клієнтам сервісний збір за ставкою 20%?

Постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів авіаційним транспортом згідно із пп. 185.1 ПКУ є об’єктом оподаткування ПДВ.

Відповідно до пп. 186.2 ПКУ, місцем постачання послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів та вантажів, у тому числі з постачання продовольчих продуктів і напоїв, призначених для споживання, є місце фактичного їх постачання.

Згідно із пп. 195.1 ПКУ, операції з постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються ПДВ за ставкою 0%. Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним, якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Таким чином, при здійсненні продажу агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом, операції з продажу таких квитків підлягають оподаткуванню ПДВ за ставкою 0%. При цьому, винагорода, отримана агентом (повіреним) на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом, оподатковується ПДВ за ставкою 20%.

Так само консультує і податкова, відповідаючи на питання в підкатегорії 101.04 ЗІР: "Який порядок оподаткування операції з продажу агентом (повіреним) авіаквитків на міжнародні авіаперевезення на підставі агентських договорів з авіакомпанією – резидентом або авіакомпанією – нерезидентом?".

Таким чином, якщо авіа-агенти виставляють турфірмі як вартість квитка, так і сервісний збір, вони складають одну ПН, в якій окремими рядками відображають вартість авіаквитків із ставкою ПДВ 0% і сервісний збір 20%, або дві ПН.

Якщо вартість авіквитків не включаються до вартості туристичного продукту, то на підставі таких ПН, зареєстрованих в ЄРПН, турфірма має право в загальному порядку відобразати ПК згідно з пп. 198.1, пп. 198.3 ПКУ. Надалі, передаючи авіаквитки клієнтам, турфірма також на вартість квитка нараховує ПДВ за ставкою 0%, складаючи ПН. Причому, якщо договором з клієнтом передбачено відшкодування вартості сервісного збору, турфірма окремо виставляє клієнтам і вартість збору, нараховуючи ПДВ за ставкою 20% і складаючи окрему ПН, або відображаючи збір і квиток в одній ПН.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 за розблокованими ПН
    ТОВ здійснює оподатковувані і звільнені ПДВ операції. У 2021 році була призупинена реєстрація ПН, тому ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. У 2023 році ці ПН зареєстрували. Коли нараховувати ПДВ за ст. 199 ПКУ щодо цих ПН: в 2021 чи в 2023 році?
    01.12.202334
  • ЖБК на загальній системі, але він неплатник ПДВ: які перспективи?
    У ДК №47 від 20.11.2023 р. був матеріал щодо обліку в ЖБК, а саме: якщо ЖБК уже зареєстрований платником ПДВ, він зобов’язаний скласти податкову накладну на звільнені операції та зареєструвати її в ЄРПН. А якщо ЖБК мав загальну систему оподаткування без ПДВ, то як бути в цьому випадку?
    30.11.202314
  • Зменшення ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ у разі використання авто в оподатковуваних операціях
    Підприємство здійснює звільнені від оподаткування операції. Тому придбавши у грудні 2020 р. авто з ПДВ, відобразивши ПК, нарахувало компенсуючі ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ. У грудні 2023 р. авто продається. Як зменшити ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?
    28.11.202323
  • Який алгоритм розрахунку обсягів постачання товарів/послуг з метою визначення ризиковості операції?
    Який алгоритм розрахунку залишку за товарами/послугами за конкретним кодом з метою запобігання блокування ПН, якщо надходять квитанції: "Обсяг постачання товару/послуги …. перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку)". Аналіз товарів/послуг за кодами УКТЗЕД/ДКПП у M.E.Doc допоможе у цьому питанні?
    27.11.202354
  • Розрахунок ліміту для реєстрації платником ПДВ
    ТОВ – резидент "Дія. Сіті", неплатник ПДВ. Один раз в кінці року, у грудні, утримує із винагороди гіг-спеціалістів плату за користування ноутбуками. Чи впливають такі операції на розрахунок ліміту реєстрації платником ПДВ? Чи можна складати акт на послуги оренди не помісячно, а один за весь рік в кінці року? Які особливості розрахунку ліміту?
    24.11.20233201