Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Придбання товарів чи послуг у рамках проекту МТД: чи нараховувати ПЗ з ПДВ?

Підприємство виконує роботи у рамках проекту МТД та у межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД. Придбання товарів чи послуг для виконання проекту здійснюється без ПДВ (звільнення). Чи виникає обов'язок нарахування ПЗ з ПДВ за п. 199.1 ПКУ?

Податкові зобов'язання нараховуються за пп. 199.1 ПКУ у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари чи послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні.

В даному випадку товари чи послуги придбаваються виконавцем проекту міжнародної технічної допомоги (МТД) без ПДВ та повністю використовуються лише в неоподатковуваних операціях. Тобто пп. 199.1 ПКУ у даній ситуації не застосовується.

А за загальним правилом пп. 198.5 ПКУ, ПЗ з ПДВ нараховуються за товарами чи послугами, необоротними активами, придбаними або виготовленими з ПДВ.

У описаній у запитанні ситуації товари та послуги придбаваються без ПДВ (оскільки їх постачальники застосовують звільнення від ПДВ) не зважаючи на те, чи був податковий кредит у таких постачальників. Значення має те, що виконавець проекту МТД придбав такі товари чи послуги без ПДВ.

Отже, у виконавця проекту МТД обов'язку нарахування ПЗ з ПДВ за пп. 199.1 та пп. 198.5 ПКУ у межах затвердженого плану закупівлі товарів, робіт і послуг, що придбаваються за кошти МТД, не виникає.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі