Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Реєстрація платником ПДВ при переході з ЄП на загальну систему

Підприємство на ЄП групи ІІІ (5%). З 01.07.2021 р. податкова примусово зняла його з єдиного податку. На цей момент обсяг доходу за останні 12 календарних місяців перевищив 1 млн грн. Як зареєструватися платником ПДВ і які штрафи за невчасну реєстрацію?

Відповідно до пп. 183.4 ПКУ, у разі переходу осіб із спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати податку, на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV ПКУ, за умови, що такі особи відповідають вимогам, визначеним пп. 181.1 ПКУ, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Своєю чергою, в пп. 181.1 ПКУ наведена вимога для обов’язкової реєстрації: загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Оскільки в розглядуваній ситуації критерій для обов’язкової реєстрації (1 млн грн) дотримано, реєстраційну заяву потрібно подати до податкової не пізніше 10 липня 2021 р. Оскільки 10 липня вихідний, то заяву слід подати в строк до 9 липня включно.

Будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування (пп. 183.10 ПКУ).

А це означає, що за всіма проведеними операціями від реалізації товарів/робіт/послуг, здійснених в розглядуваній ситуації починаючи з 10.07.2021 р., які є об’єктом оподаткування ПДВ, податкова за результатами перевірки донарахує ПЗ з ПДВ, проте враховувати ПК з ПДВ за придбанні товари, роботи (послуги) не буде і відповідного права на бюджетне відшкодування така особа буде позбавлена. Окрім того, до нарахованих ПЗ з ПДВ за результатами податкової перевірки, податкова застосує штраф у розмірі 10% чи 25% (якщо податкова встановить, що несвоєчасна реєстрація вчинена умисно) за пп. 123.1 ПКУ.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
3 група ЄП , Відповідальність , Єдиний податок , Реєстрація , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі