Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

ПДВ та доходи при експорті товарів «єдинником» - неплатником ПДВ

ТОВ, платник ІІІ групи ЄП, неплатник ПДВ здійснює експорт товарів кінцевому споживачу. Доставка здійснюється Укрпоштою. Також ТОВ здійснює експорт послуг (послуги надаються на митній території України) кінцевому споживачу. Розрахунки за товар/послуги - післяплата. Які доходи від експорту товарів/послуг? Чи виникає обов'язок зі сплати ПДВ?

ПДВ

Якщо товари та послуги (з місцем постачання на митній території України) експортує неплатник ПДВ, обов’язку сплати ПДВ у нього не виникає. Сплачувати ПДВ неплатник ПДВ може тільки у разі імпорту товарів і послуг (див. пп. 181.2, ст. 208 ПКУ).

 

Оподатковуваний дохід для визначення суми ЄП

Доходом платника ЄП юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пп. 292.3 ПКУ (пп. 292.1 ПКУ).

Датою отримання доходу платника ЄП є дата надходження коштів платнику ЄП у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (пп. 292.6 ПКУ).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (пп. 292.5 ПКУ).

Таким чином, оподатковуваний дохід виникає на дату отримання коштів від покупця, незалежно від дати відвантаження товарів, надання послуг. Якщо оплата в іноземній валюті, дохід визначається за курсом НБУ на дату отримання коштів.

 ***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
3 група ЄП , Доходи , Експорт , Єдиний податок , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі