Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Якщо частка використання в неоподатковуваних операціях становить нуль

У лютому 2021 р. була одна неоподатковувана ПДВ операція. Порахували частку використання в неоподатковуваних операціях у рядку 2 таблиці 1 додатку 7 до старої декларації з ПДВ і вона склала нуль. Компенсаційні ПДВ за ст. 199 ПКУ не нарахували. Починаючи з березня 2021 р. будуть знову неоподатковувані операції. Яку частку брати?

Компенсуюче ПДВ за пп. 199.1 ПКУ нараховується, якщо придбані товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні. Компенсуючий ПДВ нараховується згідно з часткою використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

За загальним правилом, береться частка минулого року (див. пп. 199.2 ПКУ).

Але якщо минулого року неоподатковуваних операцій не було і вони вперше з’явилися поточного року, розрахунок частки роблять за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного податкового періоду, в якому задекларовані такі операції (пп. 199.3 ПКУ).

Такий розрахунок робили у рядку 2 таблиці 1 додатку 7 декларації з ПДВ, яка була чинною у лютому 2021 р. 

З податкового періоду березня 2021 р. застосовується нова форма декларації з ПДВ і додатків до неї. В цій новій днеларації розрахунок роблять у рядку 2 таблиці 1 додатку 6. Він аналогічний, як і в попередній формі додатку 7 до декларації.

У зносці до граф 6 і 7 рядка 2 таблиці 1 зазначено, що встановлена у першому звітному податковому періоді, в якому задекларовані неоподатковувані операції частка застосовується протягом поточного календарного року.

Таким чином, якщо підприємство зробило розрахунок частки у лютому 2021 р. і розмір частки склав нуль, такий розмір частки застосовується протягом всього календарного року. 

Це також означає, що оскільки визначена в першому звітному періоді частка нульова, протягом року підприємство не нараховуватиме компенсуючий ПДВ за ст. 199 ПКУ.

Але згідно з пп. 199.4 ПКУ за підсумками календарного року потрібно робити перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Такий перерахунок за 2021 рік робитимуть в рядку 3.1 таблиці 1 додатку 6 до декларації з ПДВ за грудень 2021 р.

Причому оскільки протягом року компенсуючий ПДВ не нараховувався і ПН не складалися, внаслідок перерахунку у грудні 2021 р., на наш погляд, доведеться складати ПН на суму компенсуючого ПДВ, а не РК до ПН.

Разом з тим, думка податкової щодо цього питання нам не відома, а в нормативних документах ця ситуація не розглянута. Тому для уникнення непорозумінь з податковою може бути доречним отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі