Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Що писати в ПН на компенсацію комунальних послуг?

ТОВ придбало приміщення. На період переоформлення договорів за комунальні послуги, платить колишній власник і виставляє на відшкодування ТОВ. Які послуги писати в ПН на компенсацію комунальних послуг?

Відповідно до пп. 14.1.185 ПКУ постачання послуг – будь-яка операція, що не є постачанням товарів. А відповідно до пп. «б» п. 185.1 ПКУ постачання послуг, місце постачання яких знаходиться на митній території України, є об’єктом оподаткування. Для послуг, пов’язаних з нерухомим майном, місцем постачання є фактичне місцезнаходження нерухомого майна (див. пп. 186.2.2 ПКУ).

Оскільки операція відшкодування витрат на комунальні послуги є «будь-якою операцією, що не є постачанням товарів», плюс вона пов’язана з нерухомістю, то якщо нерухомість знаходиться на митній території України, така операція відшкодування витрат оподатковується ПДВ в загальному порядку.

Давайте подивимося, як консультує податкова в подібних ситуаціях.

Наприклад, дивимося рекомендацію, надану податковою при відповіді на питання в підкатегорії 101.16 ЗІР: «Які графи податкової накладної заповнюються у разі компенсації орендарем вартості комунальних послуг, електроенергії, прибирання і т.п?».

Податкова відповідає, що при складанні ПН за операціями з відшкодування орендарем орендодавцю вартості послуг, пов’язаних з утриманням та обслуговуванням орендованого майна, у графі 2 ПН зазначається «Послуги з оренди», у графі 3.3 зазначається код послуги згідно з ДКПП, у графі 4 зазначається «послуга». А в ІПК ДФСУ від 20.07.2017 р. № 1273/ІПК/11-28-12-01-16 податкова пише, що код послуги за ДКПП має бути – «68.20» (Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна).

Тобто, в наведених консультаціях податкова прив’язує послуги компенсації комунальних послуг до основної послуги – оренди.

Поряд з цим в ситуації, яку ми розглядаємо, основним договором є договір продажу нерухомості. З позиції оподаткування нерухомість є товаром, а не послугою. Отже, прив’язати відшкодування комунальних послуг під цей договір не вийде.

В такому разі, на наш погляд, в ПН можна вказати коди тих послуг, які наведені в отриманих підприємством ПН від постачальників послуг. А в номенклатурі (графа 2) зазначити «Відшкодування [послуг таких-то]». Тобто, зазначити ті послуги, які отримані від постачальника послуг.

Але враховуючи наші сьогоднішні реалії, такі ПН можуть заблокувати.

Тому, мабуть, безпечніше буде за кодом «68.20» відобразити в графі 2 «Відшкодування [послуг таких-то]». Та ж в ситуації, яку ми розглядаємо, оренди немає.

Як бачимо, наведена ситуація не має однозначного нормативно встановленого рішення. Ми навели можливі варіанти. Для уникнення непорозумінь з податковою може бути доречним отримати індивідуальну податкову консультацію.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі