З точки зору оподаткування отриманий завдаток є сумою передоплати за послуги. Оскільки це перша податкова подія, на дату отримання передоплати орендодавцю платнику ПДВ слід нарахувати ПЗ, скласти і зареєструвати в ЄРПН ПН (див. п. 187.1 ПКУ). У свою чергу, орендар платник ПДВ має право відобразити ПК (п. 198.2 ПКУ).
У разі повернення передоплати (завдатку) варто виконати вимоги п. 192.1 ПКУ – відкоригувати ПЗ постачальника та ПК покупця, склавши і зареєструвавши в ЄРПН РК до ПН.
РК виписує постачальник (орендодавець) і реєструє покупець (орендар), якщо він є платником ПДВ на дату РК.
Орендодавець має право зменшити суму ПЗ за умови реєстрації РК в ЄРПН. Орендар зобов’язаний зменшити ПК в періоді повернення завдатку і виписки РК, незалежно від того, зареєстрований РК в ЄРПН чи ні.
А чи діють строки давності для здійснення зазначеного вище коригування?
Дивимося відповідь на питання, наведене в підкатегорії 101.15 ЗІР: «Протягом якого терміну платник податку має можливість скласти розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до ст. 192 Податкового кодексу України?».
Податкова відповіла, що нормами ПКУ не визначено терміну, протягом якого платник податку має можливість скласти РК до ПН.
Тобто, строки давності, встановлені п. 102.1 ПКУ (1095 днів) в даній ситуації не застосовуються.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити