• Посилання скопійовано

ПДВ при безоплатному переданні ОЗ згідно з розпорядженням виконавчого органу

Товариство передає у власність КП мережі на безоплатній основі. Чи виникає у товариства підстава для нарахування компенсуючих податкових зобов’язань з ПДВ?

Згідно з пп. 197.1.16 ПКУ, звільнення від оподаткування ПДВ поширюється на операції з безоплатної передачі об’єктів з балансу юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, що проводяться за рішенням органу державної влади або органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах їх повноважень, та за рішенням юридичних осіб, у разі передачі основних засобів інфраструктури залізничного транспорту незалежно від того, чи є суб’єкти операції платниками податку.

Згідно з пп. 197.1.16 ПКУ, звільняються від оподаткування ПДВ операції з безоплатної передачі в державну чи комунальну власність, якщо одночасно виконуються такі вимоги:

  • передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;
  • операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ;
  • передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;
  • операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Водночас, податківці у консультації від 13.12.2018 р. №5220/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають: якщо придбані або виготовлені з ПДВ необоротні активи починають використовуватися платником податку в неоподатковуваних ПДВ операціях (у тому числі в операціях, що звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.16 ПКУ), то у такого платника податку виникає обов'язок щодо нарахування податкових зобов'язань з ПДВ відповідно до пп. 198.5 ПКУ.

Тобто підприємство відповідно до пп. "б" пп. 198.5 ПКУ зобов'язане нарахувати податкові зобов'язання, виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, які починають використовуватися у звільнених від оподаткування операціях, якщо під час придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту.

 

Висновки:

Операція з безкоштовної передачі основних засобів від юридичної особи будь-якої форми власності на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності за рішенням міського органу виконавчої влади за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 ПКУ звільняється від оподаткування ПДВ.

При  цьому, податкові зобов’язання з ПДВ в даному контексті повинні нараховуватися на залишкову балансову вартість необоротних активів, якщо такі необоротні  активи придбавалися з ПДВ та за якими формувався податковий кредит, включаючи вартість товарів/послуг, які придбавались для їх ремонту (поліпшення, тощо) з ПДВ,  що відносилия на збільшення балансової вартості основних засобів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»