Кожного разу, здійснюючи часткову передплату за кілька товарів, потрібно чітко ідентифікувати, за які саме позиції здійснюється передплата. Це можна зробити будь-яким способом – усно, письмово у листах або у призначенні платежу тощо. В будь-якому разі платник, який приймав рішення про сплату 20% від суми рахунку, повинен був повідомити постачальника про те, які позиції він включив в цю часткову передплату – адже це саме його рішення, за що саме оплачувати.
Якщо розмір часткової передплати узгоджений сторонами заздалегідь (у договорі або усно), одночасно з цим сторони повинні були узгодити і номенклатуру такої передплати – чи це буде часткова оплата за всіма позиціями, чи повна оплата за окремі конкретні позиції тощо.
Тому постачальник не повинен складати податкову накладну на часткову передплату без отримання інформації від платника – які саме позиції і в якому обсязі він оплатив.
За умовами запитання постачальник вже склав податкову накладну, у якій наведено 20%-ву оплату одночасно за двома позиціями – 20% за першу позицію та 20% за другу позицію. Тому при подальшому постачанні тільки однієї позиції слід скласти податкову накладну на суму, що становить 80% вартості поставленої позиції – тобто за мінусом передплати по конкретно цій позиції.
Аналогічно складаються податкові накладні і надалі – при подальших постачаннях другої позиції та подальших оплатах – слід враховувати оплати і постачання в розрізі кожної окремої позиції.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити