Перша можлива пільга – застосування ставки ПДВ 7%.
Відповідно до пп. «в» пп. 193.1 ПКУ передбачена ставка ПДВ 7%, у разі здійснення операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України:
- медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення;
- медичних виробів, які відповідають вимогам певних технічних регламентів (що підтверджується документом про відповідність) та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.
Технічні регламенти затверджені Постановами КМУ від 02.10.2013 р. №753, №754, №755.
Таким чином, якщо маски, які виробляє ТОВ, внесені до Держреєстру чи відповідають техрегламентам, при їх продажу застосовується ставка ПДВ 7%.
Дивимося Держреєстр виробів медичного призначення. Там зазначені маски конкретних виробників. Скоріш за все, масок ТОВ там немає. То ж вироблені ТОВ маски, очевидно, належать до тих, що відповідають конкретним регламентам, про що отримано декларацію про відповідність.
Дивимося Технічний регламент щодо медичних виробів, затверджений Постановою КМУ від 02.10.2013 р. №753.
В п. 6 цього Техрегламенту №753 зазначено, що у разі, коли виробник визначає медичний виріб як засіб індивідуального захисту, такий медичний виріб повинен також відповідати встановленим вимогам щодо охорони праці та техніки безпеки, встановленим у Технічному регламенті засобів індивідуального захисту, затвердженому Постановою КМУ від 27.08.2008 р. №761.
Отже, маски мають відповідати вимогам як Техрегламенту №753, так і №761.
Медвироби мають відповідати вимогам додатку 1 до Техрегламенту №753 (див. п. 11 цього Техрегламенту). В додатку наведені різноманітні вимоги до виробництва, маркування тощо. Всіх їх має бути дотримано.
З огляду за зміст додатку 2 медичні маски відносяться до медичних виробів класу І. Відповідно до п. 18 Техгрегламенту №753 виробник має нанести на медвиріб знак відповідності та дотримуватися вимог, наведених в додатку 8 до Техрегламенту №753, а також скласти декларацію про відповідність.
На медвироби (маски) у виробника (ТОВ) має бути техдокументація, наведена в п. 3 додатку 8 до Техрегламенту №753.
Медвироби мають бути промарковані згідно з вимогами додатку 11 до Техрегламенту №753 (див. п. 43, п. 44 цього Техрегламенту).
Поряд з цим має бути декларація про відповідність, передбачена п. 51 Техрегламенту №761.
Таким чином, щоб мати можливість застосовувати ставку 7%, потрібно:
- мати дві декларації про відповідність, передбачені як Техрегламентом №753, так і №761;
- дотримуватися всіх вимог як Техрегламенту №753, так і №761. Тезисно ми навели їх вище, наприклад, є така вимога, як маркування знаком відповідності.
З наведеного випливає, що для того, щоб скористатися пільгою однієї декларації відповідності замало, має бути дві. І окрім того, має бути дотримано норми обох Техрегламентів.
Друга пільга, якою може скористатися ТОВ – звільнення від оподаткування.
Звільнення передбачено нормою п. 1 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ, на період карантину, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину. Такий карантин на сьогодні діє згідно з Постановою КМУ від 20.05.2020 р. №392, до 31 липня 2020 року. Тобто продати зі звільненням від оподаткування можна тільки в період від сьогодні до 31 липня 2020 року включно. Причому в цьому разі компенсуюче ПДВ за п. 198.5 і ст. 199 ПКУ не нараховується.
Звільняються від оподаткування ПДВ операції продажу товарів, наведених в Переліку товарів, затверджених постановою КМУ від 20.03.2020 р. №224. Є в цьому переліку і такі засоби індивідуального захисту, які мають код УКТ ЗЕД 6307 90 98 00 «Медична маска, респіратор FFP2 або FFP3, маски, не оснащені змінними фільтрами».
Поряд з цим, у примітці 3 до Переліку №224 зазначено, що для звільнення від оподаткування:
- відповідні товари мають мати декларацію про відповідність. Вище ми зазначили, що має бути дві декларації;
- на товари та упаковку має бути нанесено знак відповідності, згідно з вимогами Техрегламенту №753 і №761.
Але в цій же примітці зазначено, що пільга може бути застосована, якщо стосовно засобів індивідуального захисту не виконані вимоги технічних регламентів, але якщо є повідомлення Державної служби з питань праці про введення в обіг.
Таким чином, якщо ТОВ не дотримується якихось вимог Техрегламентів, для того, щоб скористатися звільненням від оподаткування ПДВ, воно може подати заяву Держпраці та отримати від нього відповідне повідомлення про введення в обіг. Про особливості подання заяви можна ознайомитися на сайті Держпраці.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити