Заповнення додатку 2 до декларації з ПДВ
Додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» подається при заповненні рядка 21 декларації.
При заповненні додатка 2 до декларації в графах 2, 3 заголовної частини вказується звітний (податковий період), у якому виникла сума від’ємного значення ПДВ у такому форматі:
- дві цифри місяця (наприклад - 03),
- чотири цифри року (наприклад - 2020).
При заповненні таблиці 1 додатка 2 слід враховувати значення рядка 21 (сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду) декларації. Отже, у таблиці 1 додатка 2 проставляється той період, в якому виникло значення рядка 21, тобто березень 2020 року. Дата складання податкової накладної, за рахунок якої виникло від’ємне значення, на заповнення цієї таблиці не впливає.
Графи таблиці 1 додатка 2 заповнюються у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, відображеного у графі 4 (сума усього) таблиці 1 додатка 2, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.
Відображення в декларації з ПДВ придбання товарів/послуг без ПДВ
Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) товарів/послуг та необоротних активів на митній території України з нульовою ставкою та/або без ПДВ відображається у рядку 10.3 декларації, у додатках цей рядок не розшифровується. У колонці Б рядка 10.3 у формі декларації проставлений знак «Х», що означає, що сума податкового кредиту з ПДВ за такими придбаннями не визначається, відповідно, цей показник не впливає на показники декларації. Він також не використовується в жодних додатках до декларації та в жодних розрахунках інших показників декларації.
Відповідно до пп. 50.1 ПКУ платник ПДВ, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пп. 50.2 ПКУ:
а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;
б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.
Як бачимо, ПКУ вимагає виправлення декларації лише у разі заниження суми податку до сплати. У випадку помилкового заповнення або незаповнення рядка 10.3 декларації з ПДВ заниження суми податку до сплати не виникає і помилка в цьому рядку не буде мати негативних наслідків. Відповідно, подання уточнюючих розрахунків в такому випадку не має практичного сенсу.
Крім цього, слід пам’ятати, що подання уточнюючого розрахунку «обнулює» строк давності 1095 днів для перевірки періода, за який подається уточнюючий розрахунок. Відповідно до пп. 102.1 ПКУ у разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити