Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи повинна бюджетна організація нараховувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ?

Бюджетна організація здійснює капітальний та поточний ремонт своїх житлових і нежитлових приміщень за рахунок бюджетних коштів. Чи повинна така організація нараховувати ПЗ з ПДВ як на використання придбаних товарів/послуг у негоспдіяльності або не оподатковуваних операціях?

Відповідно до пп. 198.5 ПКУ платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. 189.1 ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними (виготовленими) з ПДВ, у разі, якщо такі товари (послуги), необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:

а) в операціях, що не є об’єктом оподаткування відповідно до ст. 196 ПКУ (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 196.1.7 ПКУ) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України.

б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197, підрозділу 2 розділу XX ПКУ, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених пп. 197.1.28 ПКУ та операцій, передбачених пп. 197.11 ПКУ);

в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пп. 189.9 ПКУ).

Під господарською діяльністю розуміється діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ).

Водночас, варто зауважити, що у запитанні йде мова при бюджетну організацію. А для них господарська діяльність має дещо інше розуміння.

Зокрема, до бюджетних організацій належать установи й організації, основна діяльність яких фінансується з бюджету на підставі кошторисів доходів і видатків.

Кошторис є основним плановим документом бюджетної установи. Бюджетна установа може вести облік самостійно або обслуговуватися централізованою бухгалтерією. Але і в першому, і другому випадках для забезпечення своєї діяльності установа складає індивідуальні кошториси й плани асигнувань за кожною бюджетною програмою (функцією), яку вона буде виконувати, наприклад, для надання медичної допомоги населенню, для контролю за надходженням податків тощо.

Тому для бюджетної організації господарською діяльністю буде вважатися та діяльність згідно з якою таку бюджетну організацію було створено (діяльність, що передбачена кошторисом такої організації).

Таким чином, якщо бюджетна організація використовує відремонтовані приміщення у своїй діяльності і не використовує їх у звільнених або не оподатковуваних ПДВ операціях (тобто надає послуги з використанням таких приміщень, що звільнені або не оподатковуються ПДВ), то нараховувати ПЗ з ПДВ за пп. 198.5 ПКУ не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Ремонт

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі