Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Послуги з розміщення реклами: коли визнавати ПЗ з ПДВ?

Підприємство надає послуги з посередництва в розміщені рекламних матеріалів. Оплата здійснюється після закінчення рекламної компанії. Коли виникають ПЗ з ПДВ, якщо послуги надаються впродовж певного часу (наприклад, з 02.10.2019 до 15.10.2019 рр. або з 18.08 до 09.09.2019 рр.)?

Згідно з пп. «а» та «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції платників податку за постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, як зазначено у пп. 187.1 ПКУ, датою виникнення ПЗ з постачання послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

  • дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата таких послуг, що підлягають постачанню;
  • дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Своєю чергою, п. 1 ст. 627 ЦКУ визначено, що сторони договору є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Таким чином, якщо договором встановлено, що надання послуг фіксується підписанням акту виконаних робіт (зокрема, і оплата здійснюється лише після закінчення рекламної компанії), то саме на дату складання такого акту постачальник (виконавець) нараховує ПЗ з ПДВ (за умови відсутності передоплати раніше).

Акт повинен складатися одразу після закінчення надання рекламних послуг.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Реклама , Послуги

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі