• Посилання скопійовано

Послуги лікаря-дієтолога: чи є звільнення ПДВ?

ТОВ-медзаклад отримав ліцензію на провадження госпдіяльності з медичної практики – а саме дієтологія, організація і управління охороною здоров’я. Чи є звільнення від ПДВ, якщо ТОВ консультує по питанням дієтологогії та деколи бере забір, наприклад, крові, для надання такої консультації (втім саме лабораторне дослідження робить інша установа)

Відповідно до пп. 197.1.5 ПКУ операції з постачання послуг з охорони здоров'я закладами охорони здоров'я, що мають ліцензію на постачання таких послуг, звільняються від оподаткування ПДВ незалежно від того, кому такі послуги надаються (юридичним чи фізичним особам), за винятком послуг, перерахованих у пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ, які підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

Хочемо звернути увагу на норму абз. «і» пп. 197.1.5 ПКУ  - медичне обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням не звільняється від ПДВ.

Що вважається медобслуговуванням із поліпшеним сервісним обслуговуванням, роз’яснено МОЗ ще у старому листі МОЗ від 12.03.1999 р. №10.03.68/252. Оскільки інших свіжих роз’яснень немає, то, вважаємо, що ним можна користуватися й наразі.

У цьому листі вказано, що термін «поліпшене сервісне обслуговування в медичних закладах» належить застосовувати тільки до стаціонарних закладів і відділень закладів охорони здоров'я, у яких, крім медичного й необхідного побутового обладнання, палати для перебування хворих оснащено додатково телевізорами, телефонами, кондиціонерами та іншими побутовими приладами, обладнанням, килимами тощо, які призначено для підвищення комфортності перебування й оплачувати які (у частині визначення вартості таких послуг) згодні клієнти такого медзакладу.

Не можна вважати поліпшеним сервісним обслуговуванням наявність медичного обладнання будь-якого рівня, наявність холодильника в палаті й кількість у ній осіб, які проходять лікування.

До поліпшеного сервісного обслуговування не належить також обладнання холів та інших загальних приміщень холодильниками, телевізорами, м'якими меблями, килимами тощо як в амбулаторних, так і в стаціонарних закладах і відділеннях закладів охорони здоров'я.

З огляду на вищесказане, якщо у ТОВ-медзакладі немає стаціонарного лікування хворих, а лише проводяться консультації, то послуги лікаря-дієтолога та забір крові не належать до медичного обслуговування громадян за їх бажанням у медичних закладах із поліпшеним сервісним обслуговуванням, і відповідно, не підпадає під вимоги пп. «і» п. 197.1.5 ПКУ.

Що стосується решти виключень у  пп. «а» - «о» пп. 197.1.5 ПКУ, то вважаємо, що послуги із надання консультацій по дієтопології не зазначені прямо у ньому. А тому, вважаємо, що послуги лікаря-дієтолога та забір крові звільнені від ПДВ.

Втім, аби уникнути непорозумінь із ДФС під час перевірок, радимо звернутися до МОЗ з питання правомірності віднесення вищевказаних послуг до категорії послуг з охорони здоров'я.

До речі, так просять чинити й самі фахівці ДФС – див. ІПК від 23.08.2017 р. №1725/6/99-99-15-03-02-15/ІПКІПК від 30.11.2017 р. №2773/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.202410
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.20246093
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202426
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024255