• Посилання скопійовано

Операція з експорту ОЗ у неплатника ПДВ: які податкові наслідки?

Благодійна організація (неплатник ПДВ) у зв’язку із закінченням проекту передає частину ОЗ нерезиденту у вигляді благодійної допомоги (експорт). Які наслідки з ПДВ у такої благодійної організації?

Відповідно до пп. «г» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з вивезення товарів за межі митної території України.

Своєю чергою, операції з вивезення товарів за межі митної території України підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою (пп. «а» пп. 195.1.1 ПКУ).

Варто зауважити, що безоплатна передача активів (в даному випадку - ОЗ) підпадає під визначення постачання (пп. 14.1.191 ПКУ). Тому база оподаткування такої операції визначається виходячи з договірної вартості (а при безоплатній передачі така вартість становить 0), але не менше ніж балансова вартість таких ОЗ.

Водночас, згідно з пп. 2 пп. 180.1 ПКУ для цілей оподаткування ПДВ платником податку є будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку. У даному  випадку особа не зареєстрована як платник ПДВ, відповідно обов’язку виписувати ПН при експорті товару не виникає (зокрема, як і будь-якої сплати ПДВ).

При цьому, варто звернути увагу, що до оподатковуваних операцій для цілей реєстрації як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ 20%, ставкою 7%, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.

Отже, за операцією з експорту у неплатника ПДВ жодних наслідків з цього податку не виникає.

Однак у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V ПКУ нарахована (сплачена) такою особою протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ), то норми пп. 181.1 ПКУ зобов'язують таку особу зареєструватися платником ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням. І згідно з роз’ясненням ДФС у ІПК від 19.02.2019 р. №606/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, такий обов’язок стосується і неприбуткових організацій.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 691
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432