Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи буде податковий кредит у підприємця при придбанні обладнання?

ФОП (платник єдиного податку та ПДВ) планує придбати основні засоби (обладнання для виготовлення продукції для подальшої реалізації). Чи має право підприємець на податковий кредит? Коли виникає право на ПК?

Згідно з пп. «б» п. 198.1 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені (нараховані) у разі здійснення операцій з придбання необоротних активів.

При цьому, відповідно до п. 198.2 ПКУ датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

  • дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів (послуг);
  • дата отримання платником податку товарів (послуг).

Податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів (послуг) підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пп. 198.6 ПКУ).

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження госпдіяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Таким чином, аналізуючи зазначене вище, підприємець має право на податковий кредит за умови:

  • наявності зареєстрованої в ЄРПН від постачальника податкової накладної на такого підприємця;
  • якщо покупцем виступає саме фізособа-підприємець.

Якщо першою операцією йде передоплата за таке обладнання, то право на податковий кредит виникає саме датою списання коштів як оплати (за умови наявності ПН).

Звернуть увагу, що у разі, якщо в подальшому таке обладнання буде використовуватися не у госпдіяльності, то у підприємця виникає обов’язок нарахування ПЗ з ПДВ за п. 198.5 ПКУ.

Нагадаємо, що госпдіяльністю є діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема, за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Основні засоби , ПДВ , Підприємці , Податкова накладна , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі