Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Несвоєчасна реєстрація зведеної ПН на підставі пп. 199.1 ПКУ з ознакою «09»: чи буде штраф?

Чи застосовується штраф за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН зведеної ПН, складеної на загальну суму частки використання товарів/послуг у неоподаткованих операціях сплаченого ПДВ під час їхнього придбання на підставі пп. 199.1 ПКУ з ознакою «09»?

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ штрафу в розмірах, які встановлені у пп. 1201.1 ПКУ.

ДФС в ІПК від 16.01.2019 р. №175/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що норми п. 1201.1 ПКУ не передбачають виключень щодо необхідності застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію (відсутність реєстрації) в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених відповідно до ст. 199 ПКУ.

Отже, у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної, складеної на загальну суму частки використання товарів/послуг у неоподаткованих операціях сплаченого ПДВ під час їхнього придбання на підставі пп. 199.1 ПКУ з ознакою «09», до платника ПДВ застосовуватиметься штраф, встановлений пп. 1201.1 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Відповідальність , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі