Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Заповнення ПН з кодом «2» у номері, якщо сума кредиту з ПДВ більша за суму ПДВ-зобов'язань

Підприємство зареєстровано у Реєстрі отримувачів бюджетної дотації. Чи потрібно у всіх ПН у другій частині номера зазначати код «2», якщо сума ПК з ПДВ більша від суми ПЗ з ПДВ? Підприємство продає тільки власну сільгосппродукцію

Відповідно до п. 51 підрозділу 2 розділу XX ПКУ з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року платники - сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», подають податкову декларацію з ПДВ з додатком, у якому зазначають обсяг податкових зобов’язань з ПДВ щодо постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахованим за даними податкових накладних за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).

Відповідно до п. 6 Порядку № 1307 платники ПДВ, включені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, у разі здійснення операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 16-1.3 Закону  «Про державну підтримку сільського господарства України», складають окремі податкові накладні та зазначають у другій частині порядкового номера такої податкової накладної код «2».

Згідно з пп. 10 п. 16 Порядку №1307 до графи 12 розділу Б податкової накладної вноситься код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника.

У графі 12 зазначається код виду діяльності відповідно до пп. 16-1.3.1-16-1.3.16 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України», за результатами якої виготовлено товар, що постачається, у форматі: 701, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716, такі коди відповідно тотожні підпунктам: 16-1.3.1, 16-1.3.2, 16-1.3.3, 16-1.3.4, 16-1.3.5, 16-1.3.6, 16-1.3.7, 16-1.3.8, 16-1.3.9, 16-1.3.10, 16-1.3.11, 16-1.3.12, 16-1.3.13, 16-1.3.14, 16-1.3.15, 16-1.3.16 цього Закону.

Графа 12 заповнюється виключно платниками ПДВ - сільськогосподарськими товаровиробниками у разі здійснення ними операцій з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених п. 16-1.3 Закону «Про державну підтримку сільського господарства України» (податкові накладні, в яких у другій частині порядкового номера зазначено код «2» відповідно до п.  6 Порядку № 1307).

Як видно з наведених норм, жодна з них не ставить заповнення порядкового номера ПН та графи 12 розділу Б ПН у залежність від того факту, чи перевищує сума податкового кредиту з ПДВ суму податкових зобов'язань.

Таким чином, у всіх ПН, які складаються відповідно до п. 51 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, слід зазначати у другій частині порядкового номера код «2» та заповнювати графу 12 розділу Б.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Сільське господарство

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі