• Посилання скопійовано

Повернення помилково перерахованих коштів на бюджетний рахунок з ПДВ

Підприємство помилково перерахувало кошти на бюджетний рахунок з ПДВ (не електронний рахунок СЕА). Як можна повернути такі кошти? Чи вплине таке повернення на реєстраційний ліміт? Чи можна зарахувати помилково сплачені кошти в рахунок майбутніх платежів з ПДФО?

Пунктом 43.4 ПКУ передбачено, що платник податків подає заяву про повернення помилково сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, у якій зазначає напрям перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;
  • на повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Водночас грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 ПКУ).

Окрім цього, варто зазначити, що з ПДФО у платника податку зобов’язання не виникають, оскільки ПДФО сплачується за разунок доходів фізосіб, а не підприємства, і тому з цього податку подається не декларація, а податковий розрахунок за формою №1ДФ.

Таким чином, зарахування помилково сплачених коштів в рахунок майбутніх зобов’язань з ПДФО ПКУ, зокрема, п. 43.4 ПКУ, не передбачено.

Отже, в даній ситуації помилково перераховану на бюджетний рахунок суму можна лише повернути на поточний рахунок платника податків в установі банку (або у готівковій формі за чеком). При цьому, таке повернення не призведе до зміни (зменшення) суми реєстраційного ліміту, оскільки повернення відбувається не з електронного рахунку СЕА ПДВ, а з бюджетного рахунку, який не впливає на розмір реєстраційного ліміту.

Також зазначимо, що в декларації з ПДВ відображається лише повернення коштів з електронного рахунку платника податку. Тому, суми, які будуть повернені з бюджетного рахунку на рахунок платника податку, у Декларації не відображаються.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024943
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202429
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249175
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202435